Врожай зернових буде рекордним, але продукти дорожчатимуть й надалі

Світові ціни на продукти виростуть попри рекордний урожай зернових.

Виробництво зернових культур у світі в 2011 році має побити новий рекорд, підвищившись на 3,5% до 2315 млн т.

Це станеться завдяки збільшенню посівів і зростанню урожаїв, повідомили у продовольчій та сільськогосподарській організації ООН FAO.

"Беручи до уваги, що виробництво злакових культур буде ледь відповідати їх рівню споживання, можна припустити, що ціни залишаться як і раніше високими, особливо на кормове зерно", - заявили у FAO.

Нині багато хто розраховує, що скасування Росією ембарго на пшеницю певною мірою призупинить підвищення цін. Позитивні тенденції цього рішення вже помітні і на товарних біржах США, в кінці травня ціни на пшеницю знизилися найбільшими темпами з 11 травня. За даними аналітиків, світові ціни на пшеницю за рік до 18 травня 2011 зросли на 91%.

Однак, на думку експертів, незначні запаси зернових можуть знову привести до підвищення цін. У 2010 році їх виробництво скоротилося на 1%.

Ні цього, ні наступного року чекати зниження цін на продукти харчування не слід, резюмують фахівці FAO.

Світові ціни на продукти харчування в травні трималися у рекордних показників багато в чому за рахунок подорожчання м'яса та підвищення вартості молочних продуктів.

Нагадаємо, що міжнародна благодійна організація Oxfam підрахувала, що світові ціни на основні продукти харчування до 2030 року можуть зрости більш ніж у два рази.

Експерти організації заявляють, що у випадку, якщо глави держав і урядів не будуть вживати необхідних заходів, вартість зернових культур у найближчі 20 років зросте на 120-180%.

Читайте також:

Продукти подорожчають більше ніж у два рази

Україна та Росія обвалять світові ціни зерна на 15%

ООН: Найближчим часом світові ціни на продукти різко виростуть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: