Все більше українців працюють самі на себе

Кількість самозайнятих людей в Україні, які не вважають себе підприємцями, постійно збільшується.

Кількість самозайнятих українців - виключаючи аграрний сектор становить 5,4%, а підприємцями вважають себе близько 3% населення.

При цьому помітно зростає кількість людей, які не мають постійного місця роботи, але час від часу заробляють.

Такі дані наводить старший науковий співробітник Інституту соціології Національної академії наук України Ольга Іваненко.

За словами соціолога, кількість самозайнятих людей, які не вважають себе підприємцями, постійно збільшується.

При цьому цікаво, що під час соцопитувань виділяється категорія людей, які не мають постійного місця роботи, але заробляють час від часу, - і категорія ця зростає постійно і навіть більше, ніж самозайняті, зазначає соціолог.

Зокрема, з них 60% - наймані працівники, а 30% - це самозайняті, які збільшують свій дохід, сезонно або тимчасово підробляючи, іноді ще отримуючи паралельно допомогу по безробіттю або ж пенсію.

"Характерно, що Держкомстат дає більш високу кількість самозайнятих, ніж моніторинги нашого інституту. Статистики зараховують більше людей до цієї категорії за рахунок зайнятих в аграрному секторі, у 2009 році таких було 38,7%, причому самозайнятість серед міського населення в тому ж році становила 6,8%", - уточнює вчений.

Так, за даними моніторингу Інституту соціології НАНУ, з 2004 року по 2010 рік на 10% до 30,6% зросла кількість людей, які хотіли б почати свою справу, в тому числі і стати фермерами.

Як повідомлялося раніше, за ініціативою уряду, під час проведення перепису населення до опитувальника буде включений пункт про доходи населення.

Читайте також:

Уряд очікує, що скоро в Україну повалять іноземні мігранти

Азаров хоче все знати про доходи населення

В Україні на кожне робоче місце претендують 9 безробітних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: