Всі банки перейшли на стандарт номера банківського рахунка IBAN. Що це означає

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Відтепер номери рахунків клієнтів банків міститимуть 29 символів.

Українські банки повністю завершили перехід на міжнародний стандарт номера банківського рахунка IBAN - для зручної ідентифікації банківських рахунків і здійснення розрахунків між ними.

Відтепер номери рахунків клієнтів міститимуть 29 символів та відповідатимуть вимогам стандарту IBAN, який використовується у Європі. Завдяки скороченню кількості реквізитів використання цього міжнародного стандарту робить комфортнішим оформлення розрахункових документів, наголосили в Нацбанку.

Перехід на новий стандарт розпочався 5 серпня і тривав до 31 жовтня. У цей період банки надавали інформацію про нові та змінені за стандартом IBAN рахунки клієнтів-платників податків відповідним органам контролю.

У НБУ констатують, що 103 учасники Системи електронних платежів здійснили 66% від загальної кількості платежів саме з використанням IBAN.

Повний перехід платежів на новий стандарт відбудеться 13 січня 2020 року. До того часу, до 12 січня, клієнти можуть використовувати ті платіжні реквізити, які застосовувалися до запровадження цього міжнародного стандарту. У цей період банки приймають до виконання документи на переказ коштів клієнтів, у яких заповнені або пара реквізитів "Код банку" та "Рахунок", або рахунок за стандартом IBAN.

IBAN (International Bank Account Number) – міжнародний номер банківського рахунка. Кожна держава самостійно встановлює структуру номера рахунка IBAN згідно з вимогами стандарту ISO 13616. Для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунка. У результаті запровадження IBAN за першими двома літерами одразу можна розпізнати країну учасника розрахунку (UA – Україна), а за допомогою контрольного розряду – забезпечити уніфіковану перевірку рахунка клієнта на його коректність.

IBAN
Національний банк України
IBAN
Національний банк України

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції