Встановлення газового лічильника допоможе зекономити взимку

Встановлення газового лічильника допоможе зекономити взимку

Фото: УНІАН

Купівля та встановлення індивідуального лічильника газу в квартирі або приватному будинку – ці роботи повинні проводитися за рахунок облгазів або особистих коштів споживачів газу.

Облгаз зобов'язаний встановити індивідуальний лічильник газу за законом. Такі витрати включаються в тариф "на розподіл газу". Тому людям потрібно звертатися до свого облгазу із заявою про встановлення індивідуального лічильника у своїй оселі.

Про це йдеться в спільному спецпроєкті ТСН.ua та компанії "Газ України".

У той же час українці можуть встановити лічильник газу за свій рахунок. У цьому разі, відповідно до закону, всі витрати повинен компенсувати облгаз. Щоправда, механізм такого відшкодування поки відсутній.

Якщо ж настав час перевірити, замінити або відремонтувати лічильник, то варто зазначити, що періодичну перевірку приладу потрібно проводити з інтервалом, зазначеним у його паспорті, який у більшості випадків становить вісім років.

Як же діяти, якщо лічильник не працює? Рішення про ремонт приладу ухвалює облгаз. Якщо структура вирішила відремонтувати лічильник, тоді проблема повинна бути вирішена за два місяці від дати зняття пристрою. На цей час встановлюється тимчасовий лічильник з обмінного фонду підприємства.

Коли ж стає зрозуміло, що прилад неможливо відремонтувати, облгаз повинен протягом 15 робочих днів безкоштовно встановити свій лічильник газу. Крім того, підприємство зобов'язане повернути споживачеві його прилад і надати письмове повідомлення про те, що лічильник не підлягатиме ремонту.

Якщо ж громадянин вчасно передав лічильник на перевірку, а облгаз своєчасно не встановив прилад, можна сміливо звертатися зі скаргою до НКРЕКП. Цей орган буде зобов'язаний перевірити, чи не порушило підприємство норми Кодексу газорозподільних систем.

Детальніше про правила установки та заміни газового лічильника читайте в матеріалі "За які газові питання відповідає постачальник".

Фейкова ревізія лічильників: хто має знімати показники та як не стати жертвою шахраїв

Фейкова ревізія лічильників: хто має знімати показники та як не стати жертвою шахраїв

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація