Вступ до Митного союзу перекриє шлях до вільної торгівлі з ЄС

Посол Німеччини говорить, що переговори про "вільну зону" з ЄС припиняться після вступу України в Митний союз.

Прямий вступ України в Митний союз поставить крапку на переговорах про створення зони вільної торгівлі між Україною і Європейським союзом, заявив посол Німеччини в Україні Ханс-Юрген Хаймзет.

"Прямий вступ в Митний союз припинить самі переговори з Європейським союзом відносно угоди про вільну торгівлю", - сказав дипломат.

За словами Хаймзета, Німеччина не бачить проблем у тому, якщо Україна укладе угоди про вільну торгівлю з членами Митного союзу - Росією, Білорусією і Казахстаном - назвавши перешкодою лише безпосередню участь України в цьому союзі.

Нагадаємо, що 7 квітня президент Віктор Янукович під час щорічного звернення до парламенту заявив, що Україна може приєднатися до Митного союзу за формулою "3+1".

Як пізніше пояснили в адміністрації президента, новий формат 3+1 міг би містити в собі, зокрема, секторальні угоди про вільну торгівлю, створення "вільних експортних зон", реалізацію спільних програм розвитку інфраструктури і транзитних коридорів, уніфікацію тарифів і правил транспортних перевезень, спільну модернізацію системи держстандартів за європейськими зразками, розробку і впровадження механізмів підвищення ефективності співробітництва митних і податкових органів, створення спільного ринку освітніх послуг і багато чого іншого.

Читайте також:

Янукович тягне Україну у Митний союз за формулою 3+1

МЗС: переговори про асоціацію з Євросоюзом дуже успішні

Вільна торгівля між Україною та ЄС налякала росіян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: