Вступ до СОТ знову відкладається

Представник України при штаб-квартирі СОТ у Женеві Володимир Балута прогнозує вступ нашої країни до цієї організацію восени 2008 року.

Представник України при штаб-квартирі Світової організації торгівлі в Женеві (Швейцарія) Володимир Балута прогнозує вступ нашої країни до цієї організацію восени 2008 року.

Про це сказано в повідомленні департаменту комунікацій влади й громадськості Секретаріату Кабміну, розміщеному на офіційному Інтернет-сайті уряду.

У повідомленні сказано, що Україна досягла схвалення робочою групою підсумкового звіту про відповідність українського законодавства стандартам і нормам цієї організації.

Уряд розраховує, що наприкінці листопада цього року на офіційному засіданні робочої групи Україна – СОТ буде затверджено звіт про вступ України до цієї організації, і направлений до секретаріату СОТ.

За прогнозами Балути, у лютому 2008 року повинне відбутися чергове засідання робочої групи зі вступу України до СОТ, після чого повинне бути підготовлене спеціальне доповнення до звіту, у яке ввійдуть зобов'язання за товарними тарифами, режимами доступу на ринки послуг і ліміту бюджетної підтримки села.

Якщо протягом березня Україна домовиться із СОТ про це доповнення, то через 2 місяці будуть звірені тарифні зобов'язання.

Остаточний проект звіту зі вступу України до СОТ, на думку Балути, буде готовий до кінця квітня.

Ще місяць буде потрібно на перевірку підсумкового звіту, ще півмісяця - для підготовки засідання Генеральної ради СОТ.

"У червні 2008 року Україна зможе завершити весь підготовчий процес вступу. І якщо на початку осені рада ратифікує угоду про приєднання України до СОТ, то через 30 днів Україна стане членом Світової організації торгівлі", - сказано в повідомленні.

Як повідомляв iPlus, Кабмін заявив про досягнення з Кигизстаном (останньою країною з якою Україна повинна погодити протокол) домовленості щодо протоколу про СОТ.

За підсумками засідання робочої групи зі вступу України до СОТ 23 липня в Женеві, група рекомендувала Кабміну завершити переговори з Киргизстаном для закінчення підготовки необхідних для вступу документів.

Раніше Україна розраховувала вступити до СОТ до 2008 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: