Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Втеча мільярдів. Іноземні інвестори активно розпродують російські облігації позики

За чотири місяці борговий ринок РФ утратив 6 мільярдів доларів.

Іноземні інвестори активно тікають із російського боргового ринку та розпродують федеральні облігації позики РФ. Лише за чотири місяці, від квітня до липня цього року, відтік склав 6 млрд доларів.

Про це в інтерв'ю РБК розповів міністр економічного розвитку Росії Максим Орєшкін.

"Ми за квітень-липень втратили з боргового ринку близько 350 мільярдів рублів коштів нерезидентів - шість мільярдів доларів просто пішли", - сказав міністр.

Водночас Орєшкін переконує, що "базові фундаментальні макроекономічні показники (російської економіки) виглядають цілком здорово".

Тим часом ситуація на валютному ринку Росії погіршується на тлі втечі іноземних інвесторів з облігацій федеральної позики. Прибутковість деяких випусків довгострокових держоблігацій 10 вересня вперше від 2014 року перевищила розмір ключової ставки (7,25%) більше ніж на 2%, піднявшись вище 9,3%. Індекс RGBI (характеризує ситуацію на ринку російського держборгу) розпочав падіння на початку серпня і продовжив його у вересні. Прибутковість індекса досягла нового дворічного максимуму - 9,1%.

Через ситуацію на борговому ринку Мінфін РФ 5 вересня не зміг розмістити ОФЗ на 15 млрд рублів, а за два тижні до цього взагалі скасував аукціон держпаперами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції