Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вузи "вибивають" з випускників гроші за навчання на бюджеті

Харківські вузи розсилають випускникам листи з вимогою повернути державі гроші, витрачені на їх навчання.

Харківські вузи почали розсилати своїм випускникам-бюджетникам листи-попередження, у яких йдеться про те, що вони повинні відпрцювати за місцем призначення 3 роки, або відмовитися від роботи і повернути в судовому порядку вартість свого навчання. Такі листи отримали колишні студенти ХНУРЕ, ХПІ та Академії культури.

Один із випускників ХНУРЕ розповів, що закінчив університет за фахом інженер телекомунікаційних мереж ще в 2009-му, а 1 квітня 2011 року отримав повідомлення, про те, що не відпрацював обов'язкові три роки, тому мусить повернути гроші за диплом. За словами студента, у той час, коли він навчався, рік освіти на контрактній основі коштував близько 4000 грн, тобто повертати доведеться мінімум 20000 грн, пише Сегодня.

В університеті підтвердили, що матеріали за такими справами вже спрямовані до суду і прокуратури, а після розгляду студентам доведеться повернути гроші, які держава витратила на їх навчання.

Випускники також заявляють, що направлення на роботу вузи не видають, і роботу доводиться шукати самим. Тобто держава студента не працевлаштувала, але гроші вимагає.

У вузах відкрито зізнаються, що іншого вибору, як йти до суду, у них просто немає.

"Ми вимушені вимагати від студентів-бюджетників, які не відпрацювали за направленнями на роботу, щоб вони повернули витрачені на їх навчання держкошти. За останній рік у нас 6-8 бюджетників, які отримали направлення на роботу, але не відпрацювали призначений термін", - заявив ректор НТУ ХПІ Леонід Товажнянський.

За даними КРУ в 2010-му, 28 випускників Харківської академії культури відмовилися від роботи в держсекторі, а на їх освіту країна витратила 228000 грн.

Юристи у даній ситуації радять одержувачам подібних листів не панікувати і чекати виклику до суду.

За їх словами, в законодавстві не прописані механізми підрахунку подібних збитків, а значить справа, швидше за все, не дійде до суду.

Читайте також:

Цього року виші знизять ціни на навчання

Табачник хоче, щоб студенти платили за навчання не менше 8 тисяч на рік

Студенти знову зажадали відставки Табачника: "Студент - не кріпак! Міністр – м…ак!"

Залиште свій коментар

Вибір редакції