Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Введення спецмит на нафту з РФ. В уряді розповіли, чи загрожує Україні енергетичний колапс

В Кабінеті міністрів заспокоюють та переконують, що ситуація під контролем.

Україна готова до зменшення імпорту нафти з РФ після введення спецмит на нафтопродукти від початку серпня.

Про це 6 серпня під час брифінгу розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян та представник президента в уряді Андрій Герус.

Омелян переконує, що жодних загроз немає та представники уряду вже провели наради з найбільшими компаніями України, морськими портами та "Укрзалізницею".

"Потужності нафтових терміналів у морських портах України дозволяють багатократно збільшити обсяги переробки нафтопродуктів вже сьогодні, "Укрзалізниця" має можливість забезпечити виконання перевезення нафтопродуктів, також УЗ сформує стратегічний запас дизельного палива", - зазначив глава Мінінфраструктури.

Міністр також додав, що 6 серпня було ухвалено рішення про формування оперативного штабу, який працюватиме з найбільшими нафтотрейдерами України, аби проходження нафти цистерновими маршрутами не було під загрозою, а ринку не загрожував ріст цін.

Своєю чергою представник президента в Кабміні Андрій Герус теж переконує, що ситуація в серпні буде стабільною, а зменшення поставок з РФ компенсують іншими ресурсами

"Загалом поставки російського ресурсу в серпні місяці зменшаться майже вдвічі, що стосується трубопровідного транспорту. Буде зменшено з двохсот тисяч тонн приблизно до ста тисяч, - зазначив він. - Ми бачимо збільшення поставок з Литви, Білорусі країн Євросоюзу та певне зростання виробництва на українських заводах. Цей ресурс із запасом компенсує зниження поставок із Росії".

Нагадаємо, після постанови Кабінету Міністрів України №624, якою запроваджуються спецмита на окремі товари походженням з Росії очікується різке зниження поставок нафти та скрапленого газу з РФ. Річ у тім, що від 1 серпня на імпорт російського дизпалива встановлюється додаткове спецмито у розмірі 3,75%, а з 1 жовтня вона буде 4%.

Залиште свій коментар

Вибір редакції