ВВП України за три роки зріс на 8,4%, а мала приватизація принесла державі понад 870 млн гривень - Кубів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Очільник Мінекономрозвитку запевнив, що уряд робить усе можливе, щоб українці відчули результати економічного зростання.

Протягом 2016-2018 років реальний ВВП України сукупно зріс на 8,4%.

Про це повідомили у прес-службі Мінекономрозвитку.

"У І кварталі 2016 року ВВП відновив зростання і ми продовжили стимулювати цей тренд у наступних періодах. Від 2016 до 2018 року реальний ВВП України показав сукупне зростання у 8,4%”, - заявив перший віце-прем’єр-міністр України - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

За словами очільника Мінекономрозвитку таких результатів вдалося досягти через інструменти стимулювання ринкової економіки.

"Це свідома позиція уряду – українці повинні мати гідний рівень життя. За даними офіційної статистики, середня зарплата зросла на 170 доларів: з близько 210 доларів у грудні 2015 року до 380 доларів у грудні 2018 року. Однак сайти пошуку роботи вказують на те, що у приватному секторі середня зарплата у квітні 2019 року складає вже 431 долари або за курсом НБУ 11700 грн. Тобто, приватний сектор покращив свої справи і має можливість платити вищі зарплати. Але уряд не може адміністративно встановити всім високі зарплати – це змусить бізнес йти в тінь. Тому нашим баченням завжди було – створювати умови для розвитку бізнесу, зокрема для виробництва та експорту”, - запевнив Кубів, наголосивши, що уряд робить все можливе, щоби українці відчули результати економічного зростання.

Також міністр додав, що рівень тіньової економіки скоротився з 40% ВВП (2015 рік) до 32% ВВП у ІІ кварталі 2018 року.

Окрім цього Кубів зазначив, що за результатами масштабного "розпродажу" об’єктів державної власності у рамках малої приватизації держава отримала понад 870 млн гривень.

"Мала приватизація загалом уже принесла державі понад 870 млн грн. Відбулось 748 успішних аукціонів. Середнє зростання ціни на об’єкти приватизації склало 69%. Мала приватизація вже сьогодні створює нові можливості для бізнесу. У 2015 році Фонд держмайна продав 109 об’єктів колишніх так званих груп А, Д і Ж приватизації на суму трохи більше 45 млн грн. Водночас від серпня 2018 року, коли ми запустили "Прозорро.Продажі", тобто за 8 місяців, Фонд держмайна спромігся продати 366 таких же не дуже привабливих об’єктів на загальну суму 376 млн грн”, - розповів він, уточнивши, що найбільше успішних аукціонів провели Львівська міська рада, селище Ланна Полтавської області та Покровська міська рада Дніпропетровської області.

Нагадаємо, раніше у Рахунковій палаті повідомили, що бюджет України протягом січня-березня поточного року недоотримав значну частину коштів, запланованих за основними статтями доходів. У результаті недонадходження у запланованих обсягах доходів, коштів від державних запозичень, приватизації державного майна і повернення кредитів план надходжень загального фонду державного бюджету не виконано на 35 млрд грн, або 10,8%. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції