"Взагалі не розглядаємо", - Вітренко про можливі закупівлі російського газу

"Взагалі не розглядаємо", - Вітренко про можливі закупівлі російського газу

УНІАН

Керівник "Нафтогазу" переконаний, що слід збільшити власний видобуток газу та переходити на альтернативні джерела енергії.

Україна взагалі не розглядає питання можливої купівлі газу напряму в Росії.

Про це в інтерв’ю "Радіо Свобода" сказав голова правління компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Ми взагалі такий варіант не розглядаємо, ні з ким не ведемо розмову про це. Тут якраз в нас така дуже чітка позиція. Ми в принципі хочемо, щоб Україна почала експортувати газ, а не імпортувати. Ми зараз видобуваємо приблизно 20 мільярдів кубів на рік, а вся Україна споживає приблизно 30 мільярдів кубів. Відповідно 10 мільярдів ми імпортуємо. Але при цьому якщо подивитися тільки на побутових споживачів, то ми побачимо ситуацію трохи іншу", – сказав Вітренко.

Він переконаний, що Україні потрібно видобувати більше газу, ніж використовують усі споживачі.

"Бо в нас єдина система газотранспортна, у нас не розділяються молекули окремо для населення, окремо – для промисловості. Так воно не працює. І нам потрібно перейти до того, що ми можемо експортувати газ", - зазначив керівник "Нафтогазу".

Він додав, що "перше і найголовніше – це навіть не збільшити видобуток, а це зменшити неефективне споживання газу. Наприклад, один з найбільших і найбільш проблемних секторів, який споживає газ, – це централізоване теплопостачання. Україна має можливості переходити в централізованому теплопостачанні з газу як з джерела енергії, наприклад, на біомасу або біогаз відповідно".

Нагадаємо, Україна не купує газ у Росії вже шість років – від 26 листопада 2015 року. Це сталося після окупації Криму та початку війни на Донбасі.

Новини тижня: "Північний потік-2" – як домовленості Байдена і Меркель вплинуть на Україну

Новини тижня: "Північний потік-2" – як домовленості Байдена і Меркель вплинуть на Україну
Наступна публікація