Взуття в Україні подорожчає вдвічі

Головними причинами подорожчання експерти називають інфляцію і надто прискіпливими перевірками українською митницею.

В Україні вже цього року прогнозується різкий ріст цін на взуття. Про це заявила аналітик консалтингової компанії "ААА" Марія Колесник.

Так, можна чекати 40% ріст цін на взуття, який пов'язаний, з одного боку, з сезонним чинником, з іншого - з інфляцією, з третього - з тим, що митниця стала ретельніше перевіряти відповідність декларованої ціни імпорту індикативним цінам.

Такої ж думки дотримується і власник одного з українських взуттєвих підприємств Дмитро Ткач.

"Думаю, найнижча роздрібна ціна на тій же Барабашовці (ринок в Харкові) на зимові чоботи буде 700-800 грн, якщо ж говорити про якісніше модельне взуття, то її ціна від 1800-2000 гривень", - сказав Ткач.

Так, підприємець називає ряд причин, сприяючих подорожчанню. По-перше, оскільки основна маса продукції ввозиться в Україну з Китаю, дуже сильно вплинуло підвищення мінімум на 50% вартості ввезення одного контейнера продукції. По-друге, процедура проходження митного контролю сьогодні настільки ускладнена, що вантажі по декілька місяців стоять в портах.

"Їх власники мало того, що "пристойно" платять за ввезення, так ще і після цього не упевнені, чи пройде взагалі товар митницю", - розповів Ткач і додав: "Попит сьогодні на внутрішньому ринку високий, і ті вітчизняні підприємства, яким хоч якось вдалося вижити, не можуть впоратися з пропонованими об'ємами.

Крім того, Ткач заявляє, що у зв'язку з кризою з минулого року на складах залишилася безліч нерозпроданого товару, який зараз можуть видавати за новий.

"Не думаю, що там дотримувалися правила зберігання. Самому доводилося бачити, як плісняву з взуття відмивають хімічними препаратами", - застеріг підприємець.

Нагадаємо, на думку експертів, у світі намітилася стабільна інфляція в бавовняній галузі, що в сукупності з іншими чинниками може привести до різкого подорожчання цін на одяг.

Читайте також:

Продукти щороку дорожчатимуть на 7-8%

До кінця року в Україні різко подорожчає одяг

Українцям порадили запасатися картоплею і бавовною

Сир в Україні подорожчає до 100 гривень за кілограм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: