"Я б зупинився на 6 тис. грн": Гетманцев назвав оптимальну суму для підвищення "мінімалки" у 2021 році

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Я б зупинився на 6 тис. грн": Гетманцев назвав оптимальну суму для підвищення "мінімалки" у 2021 році

Національний банк України

Від 1 вересня в Україні мінімальна зарплата зросла до 5 тис. грн, бюджетом-2021 передбачається ще два підвищення — до 6 і 6,5 тис. грн.

Народний депутат від "Слуги народу", голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив, навіщо підвищувати "мінімалку", де на це брати гроші та як це вплине на інфляцію в умовах відсутності надходжень для покриття дефіциту бюджету.

Про це він розповів в інтерв'ю ТСН.ua.

Так, за словами Гетманцева підвищувати мінімальну заробітну плату потрібно для подолання бідності і наближення "мінімалки" до прожиткового мінімуму.

"Навіщо підвищувати мінімальну заробітну плату? У 2015 році на вимогу МВФ урядом Яценюка, якщо я не помиляюся, були заморожені соціальні стандарти. На сьогодні прожитковий мінімум у бюджеті вдвічі менший за фактичний, який рахує сама держава. Чи треба переглядати стандарти? Треба. Чи є можливості переглянути стандарти одномоментно і привести їх у відповідність до вимог сучасності? Таких можливостей немає. Тому ми переглядаємо ці стандарти поступово. До речі, до нашого рішення про підвищення мінімалки до 5 тис. грн, третина працівників була за межею абсолютної бідності. Тобто, вони заробляли менше, ніж їм необхідно було для фізичного виживання. Кожного місяця Мінсоцполітики перераховує фактичний прожитковий мінімум. У липні було 5050 грн, а ми підняли до 5 тис. грн. Інакше кажучи, ми не підняли мінімалку до цього рівня, але наблизилися. Наступного року повинні перейти цю мінімальну межу. Підвищення буде на 9,3%. Тобто, ми прагнемо до того, щоб наша мінімальна заробітна плата була вищою за цей мінімум. Також ми повинні довести співвідношення середньої та мінімальної заробітної плати до рівня європейських країн", - зазначив голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики.

Що ж стосується ризиків для гривні та бюджету від підвищення "мінімалки", на думку Гетманцева, вони переоцінені. "Тепер про тиск на гривню, він є. Це очевидні речі, бо ми піднімаємо різко. Проте, я би не переоцінював втрати бюджету від цього рішення. Бо втрати бюджету, які ми використовуємо на виплату зарплат бюджетникам за рахунок бюджету, компенсуються надходженнями податків. Тобто, якогось колосального негативного впливу на бюджет ми не очікуємо взагалі. Водночас не можна заперечувати додаткове навантаження на бізнес, на фонд оплати праці. Дійсно, підвищуючи заробітні плати ми можемо отримати тінізацію зарплат, коли людей будуть переводити на пів ставки тощо. Так, в цьому є проблема", - вважає нардеп.

Більше того голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики додає, що на його переконання, оптимальною  сумою для підвищення зарплати є 6 тис. грн, а не 6,5 тис. грн, які передбачені бюджетом-2021.

"Мені здається, що оптимальною сумою для підвищення зарплати є 6 тис. грн, а не 6,5 тис. грн. Тобто, я б зупинився на 6 тис. грн. Я б відклав це підвищення до 1 грудня 2021 року. Тоді, мені здається, що ми б нормально пройшли цей рік. Адже це менше впливатиме і на інфляцію, і на податковий тиск на бізнес", - наголосив Гетманцев.

Повний текст інтерв'ю з головою комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим читайте на сайті ТСН.ua за посиланням

Нагадаємо, наприкінці серпня український парламент проголосував за підвищення мінімальної заробітної плати. Відтак, від 1 вересня "мінімалка" зросла до 5 тисяч гривень. Думки і прогнози провідних економістів та інвесторів щодо підвищення мінімальної заробітної плати - читайте у нашому матеріалі

Не просто дешеві гроші: Гетманцев - про кредит для України від МВФ

Не просто дешеві гроші: Гетманцев - про кредит для України від МВФ
Наступна публікація