Яценюк наполягає на конфіскації арештованих мільярдів Януковича для бюджету

Він наголосив, що на них уже розраховують.

Україна має повернути кошти, виведені колишнім керівництвом держави, а також покарати нинішніх чиновників, причетних до фінансових злочинів проти держави.

Про це сьогодні, 21 грудня, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на нараді щодо антикорупційних розслідувань, передає Українська правда.

"Прем'єр і уряд звертався до органів прокуратури і правоохоронних органів з тим, щоб ми завершили справу про фактично конфіскацію близько 1,5 мільярда доларів активів колишнього режиму Януковича, які зараз арештовані рішенням Держфінмоніторингу і судовим рішенням, які зараз перебувають безпосередньо в Україні. Розміщені вони в державних цінних паперах", - зазначив він.

"Йдеться про практично 40 млрд грн, які можна відправити до державного бюджету, збільшити соціальні стандарти… Нам необхідно спільно поставити завдання – це доведення до суду і конфіскація 1,5 млрд доларів, які реально вже арештовані", - наголосив прем'єр.

Він запевнив, що готовий надати будь-яку інформацію, аби впродовж 2016 року вдалося конфіскувати ці кошти.

"Сума в розмірі 1,5 мільярди доларів уже фактично є частиною закону про бюджет. Це кошти, які ідуть від конфіскату безпосередньо в доходи державного бюджету", - наголосив Яценюк.

Друге, на чому прем'єр попросив сконцентруватися, – це і кошти, виведені колишнім режимом, і ті кошти, які видавалися під державні гарантії.

"Це Державна продовольча зернова компанія України. Було порушено низку кримінальних проваджень, і наше спільне завдання – довести справу до кінця і притягнути винних осіб до відповідальності", - сказав Яценюк.

"Третє, на чому я хотів би сконцентруватися, – це кримінальні злочини і правопорушення сьогоднішньої влади. Жодна посадова особа в жодному міністерстві, відомстві чи державній компанії не має імунітету, і у випадку скоєння злочину повинна іти під суд", - додав він.

Прем'єр наголосив, що якщо конфіскуємо кошти, виведені з держбюджету, то будуть додаткові доходи – в тому числі, й на антикорупційні органи.

Раніше повідомлялося, що український уряд планував вкласти до держбюджету на 2016 рік спеціальний фонд 40 млрд грн, які були заарештовані на рахунках представників колишньої української влади. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: