Яценюк: НБУ займається підтримкою виробників копіювальної техніки

Нардеп від НУ-НС Арсеній Яценюк підозрює НБУ у підтримці компаній, які виробляють копіювальну техніку, через копії паспорта під час обміну валют.

Національний банк повинен терміново вжити заходів для запобігання падінню курсу вітчизняної валюти, а не займатися підтримкою компаній, які виробляють копіювальну техніку, щоб ксерокопіювати паспорта, вважає нардеп від НУ-НС Арсеній Яценюк.

Він наголосив, що Нацбанк так і не пояснив мету постанови про проведення валютно-обмінних операцій виключно при пред'явленні паспорта, пише "Дзеркало тижня".

"Ми не почули жодної мети від НБУ, крім заяви про те, що за один день у них обсяги придбання валюти впали. Якщо взагалі закрити всі обмінники, то зовсім не буде обсягу придбання валюти. Офіційного. Все піде на 100% в тінь", - зазначив Яценюк.

За його словами, цим рішенням НБУ загнав весь валютообмінний ринок в тінь. Зараз у соціальних мережах можна купити і продати валюту без паспортів.

Крім того, постанова порушує права громадян, оскільки громадянин України залишає в банку конфіденційну інформацію про себе.

"Ви не знаєте, куди потраплять ці документи (ксерокопія паспорта та підпис клієнта - ред.) Наприкінці операційного дня. Ця постанова - дуже поганий провісник того, що через кілька місяців курс гривні може впасти. І те, що за останній місяць НБУ втратив 3 млрд дол золотовалютних резервів - цьому свідчення", - пояснив він.

Раніше керівництво Нацбанку пообіцяло вже у понеділок, 10 жовтня, внести корективи в процедуру обміну валют. Як повідомив перший заступник голови НБУ Юрій Колобов, одним із пунктів рішення може стати введення максимальної суми валюти, яку можна буде обміняти "по старому" - без паспорта.

Нагадаємо, що однією з причин введення обміну валюти за паспортами був намір НБУ знизити попит на валюту з боку населення (мовляв, якщо ускладнити цю процедуру, багато людей відмовляться від купівлі валюти, яка їм не вкрай необхідна).

За словами Юрія Колобова, попит населення на готівкові долари став однією з причин скорочення золотовалютних резервів країни. "Ми бачимо, що внаслідок останніх рішень, які ми прийняли, попит у населення на валюту суттєво знизився - більш ніж утричі", - сказав Колобов.

У зв'язку з нововведенням низка обмінних кас тимчасово припинила працювати через відсутність необхідних бланків. Крім того, в багатьох обмінниках почали вимагати від клієнтів ксерокопії паспорта, однак це незаконно – ксерокс вони мають робити за свій рахунок.

Аналітик МЦПД Олександр Жолудь вважає, що нововведення НБУ "лише виганяє населення на чорний ринок обміну валюти".

"Нацбанк зайшов не з того кінця: потрібно боротися з причиною того, чому населення купує долари: недовірою до гривні, сірим імпортом", - пояснив він.

Читайте також:

Валюту без паспорта можна обміняти через Facebook

Через обмін валюти за паспортом українці припинять купувати квартири

Паспортизація обміну валюти викликала падіння гривні

Екс-міністр економіки: вимога НБУ пред'являти паспорт в обмінниках - незаконна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: