Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як не натрапити на фальшиві сайти банків та магазинів і зберегти свої гроші. Інфографіка

У спливних вікнах вимагають увести ті дані, що їх власник банківського рахунку має тримати в таємниці.

В Україні випадки шахрайства в Інтернеті вже стали звичним явищем. Підробляють сайти банків, онлайн-магазинів. Департамент кіберполіції України надав основні поради, як убезпечити власні кошти від крадіжок.

Зокрема, посилання на фальшиві сайти, де вимагають надати фінансову та особисту інформацію, шахраї часто надсилають на електронну пошту. Підробні банківські сайти дуже схожі зі справжніми. Відрізняються адресою сайту, певним оформленням, можуть бути з помилками. Їх обладнують спливними вікнами, де вимагається подавати банківські реквізити. Справжні банки так не роблять.

Фальшиві сайти вирізняє спішність - на доброчесних сайтах не просять поквапитися. Також є вади оформлення - якщо сайт має погане оформлення або правописні помилки. У спливних вікнах вимагають увести ті дані, що власник банківського рахунку має тримати в таємниці. Правоохоронці радять не клацати там кнопкою мишки та не надавати особисті дані. Серед рекомендацій - працювати в браузері, здатному блокувати спливні вікна.

Адресу сайту слід вводити вручну чи вибирати наявну зі списку "вподобань". Банки роблять важливі оголошення через системи "Клієнт-Банк" в Інтернеті. Клієнти їх бачать одразу після входу до системи.

фальшиві сайти банків_1
МВС
фальшиві сайти банків_2
МВС

Кібершахраї також створюють фальшиві інтернет-крамниці.

фальшиві Інтернет-крамниці
Департамент Кіберполіції України

Частину фішингових сайтів уже внесли до чорного списку, який на своєму сайті подає Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем ЕМА.

ВідеоШахраї масово вимагають борги за підробленими розписками

Старий вид шахрайства з 90-х повертається. Вимога боргу за підробленими розписками, не засвідченими нотаріусами, - масовий спосіб рейдерства, про який жертви зазвичай мовчать. Адже нинішні Робін Гуди – їхні колишні партнери чи підлеглі. У схеми всі: й чорні оцінщики, й неблагонадійні судові експерти, й судді на межі закінчення строку повноважень. 

Шахраї масово вимагають борги за підробленими розписками

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції