Ріелтори штучно завищують ціни на вторинне житло

Охочим купити житло подешевше радять почекати або бути наполегливішими.

На вітчизняному ринку нерухомості останнім часом зафіксовано пожвавлення. Агенти кажуть, що ціни на квартири більше не падатимуть, а отже - час купувати. Експерти радять не квапитись - у діях ріелторів вони побачили спробу стримати подальший обвал цін.

Журналісти ТСН вирішили провести експеримент – "продати" через ріелторів однокімнатну квартиру на столичних Осокорках у новобудові за 50 тисяч доларів. В результаті, за кілька годин надходить безліч пропозицій, гроші обіцяють підвезти вже увечері. Від охочих немає відбою.

Одночасно проводиться експеримент номер два – "бажаємо купити квартиру" - у тому самому районі за ті самі гроші в тієї самої ріелтерської контори. Виявляється, таких квартир та цін у природі не існує. Схожа квартира з євроремонтом коштує 90 тисяч доларів. У базі даних запропонованої ТСН квартири за 50 тисяч немає.

"Кількість операцій реальних скорочується, господарі готові торгуватися, і те, що ріелтори намагаються обмежити вихід на ринок дешевих пропозицій, - це не на користь ні ріелторам, ні господарям", - констатує директор консалтингової компанії Сергій Степенко.

На закиди ріелторів, мовляв, "квартири почали дорожчати", експерти ринку лише посміхаються - нерухомість дешевшає. Тому й не дивно, що агенції з нерухомості штучно підігрівають ринок, приміром, оприлюднюють бази даних із завищеними цінами.

Президент Спілки фахівців із нерухомого майна України Олександр Рубанов стверджує, що ціна продажу квартири може відрізнятися від реальної на 30-50%.

Друкуванням "заманух" ріелтори не обмежуються. Підштовхують клієнтів до укладання угод перевіреними схемами. На огляд квартири одночасно під виглядом покупців запрошують підставних родичів. Їхня мета - створити штучний ажіотаж. В іншому разі під час підписання документів клієнту повідомляють про появу багатшого клієнта. Тому треба підкинути грошенят.

"Ви свою квартиру продасте, ріелтори знайдуть вам покупця, але ніхто не знатиме, що ви продали її за таку ціну", - попереджає Сергій Степенко.

Нерухомість рухається. Дно цінової ями учасники ринку прогнозують побачити наприкінці 2010-го. А охочим купити дешево житло радять почекати або бути наполегливішими.

Читайте також:

Кредитування житла відновиться восени

Житло в Києві подешевшало на 9%

Багатодітним киянам житло продаватимуть за півціни

Вартість оренди квартир в Києві продовжує знижуватися

ВідеоНа ринку нерухомості – пожвавлення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: