Як новорічний локдаун вплине на показники держбюджету та гаманці українців: у Мінфіні заспокоїли

Дата публікації
Перегляди
1046
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як новорічний локдаун вплине на показники держбюджету та гаманці українців: у Мінфіні заспокоїли

Фото: УНІАН

Марченко запевнив, що показники бюджету збалансовані й реалістичні.

На сьогодні рішення уряду щодо введення чергового локдауну після Нового року в силі. Але це не буде локдаун у тому розумінні, як це було в квітні-травні.

Про те, скільки це коштуватиме українцям і чи не відмовився уряд від цієї ідеї, у великому підсумковому інтерв'ю ТСН.ua поговорив з міністром фінансів Сергієм Марченком.

"Йдеться про певні обмеження для деяких видів бізнесу, КВЕДи яких чітко зафіксовані та за якими відбувається компенсація. Від середини грудня йде компенсація ФОПам, суб’єктам малого бізнесу, у якого є наймані працівники. Держава підготувала компенсаційний пакет, щоб пом’якшити наслідки локдауну для галузей, що зазнають обмежень", — зазначив міністр. 

Також Марченко запевнив, що показники бюджету збалансовані й реалістичні, а отже українці можуть бути упевнені, що коштів на виплату пенсій, зарплат освітянам, медикам, субсидії вистачить.

"На І квартал і до кінця року ми сформували розпис, яким чином будемо виконувати видатки, насамперед, захищені, які джерела доходів нам потрібні, які запозичення будемо робити. Тобто, не бачу ризиків будь-якого негативного сценарію. Понад те, скажу, що у нас досить оптимістичне бачення перспектив економічного розвитку наступного року", — поінформував він. 

Крім того Марченко зазначив, що Україна зробить все необхідне для отримання траншу МВФ. 

"За коштами Світового банку ( коли Україна отримає транш МВФ, для країни розблокуються гроші Світового банку, макрофіну ЄС. — Ред.) маємо передумови – це три законопроєкти про землю, які нині у ВР. Стосовно макрофіну там також є певні передумови. Ми їх виконаємо й отримаємо гроші", — резюмував він.

Нагадаємо, що 23 грудня місія МВФ завершила свій перший етап онлайн-роботи в Україні. Сергій Марченко зазначив, що другий етап почнеться після зимових свят.

Переговори Києва з МВФ поновлюються і відбуватимуться онлайн

Переговори Києва з МВФ поновлюються і відбуватимуться онлайн
Наступна публікація