Як отримати допомогу у разі народження дитини в умовах карантину: інструкція від Мінсоцполітики

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Отримати виплати можна на банківську картку або у поштовому відділенні.

Міністерство соціальної політики опублікувало інструкцію для батьків, як оформити та отримати грошову допомогу у разі народження дитини віддалено в умовах карантину.

Відповідну інструкцію відомство виклало на своїй сторінці у Facebook.

Отже, що покроково потрібно зробити для оформлення допомоги у разі народження дитини:

  1.  Перейдіть на веб-сайт Мінсоцполітики України: https://e-services.msp.gov.ua/.
  2. Авторизуйтесь за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або електронної пошти. Як зробити електронний підпис - читайте тут: cutt.ly/UtWZaDY.
  3. Заповніть електронну заяву на призначення допомоги. Для цього Вам знадобляться: свідоцтво про народження дитини; паспорти обох батьків; ІПН обох батьків (за наявності); номер банківського рахунку у форматі IBAN (якщо хочете отримувати виплати на картку). Не потрібно сканувати документи, достатньо лише заповнити відповідні графи. Також у заяві слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. І обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати: на картку або на поштовому відділенні.
  4. Наприкінці система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит. Якщо ви маєте КЕП, підпишіть заяву та подайте її на розгляд.

У Мінсоцполітики зазначили, що рішення про призначення допомоги мають надіслати на Вашу електронну пошту приблизно протягом 2 тижнів від моменту звернення.

Нагадаємо, що Міністерство соціальної політики вже розпочало призначення допомоги на дітей до 10 років фізичним особам-підприємцям. Раніше повідомлялося, що уряд виділив 1,6 млрд грн на період карантину для фізичних осіб-підприємців, які мають дітей. Якщо в сім’ї малого підприємця є діти до 6 років, виплата становитиме 1779 гривень, від 6 до 10 років – 2218 гривень, йдеться на порталі "Дія". Таке рішення дасть можливість провести виплати допомоги на 414 тисяч дітей з 337 тисяч сімей ФОПі. Допомога буде надаватись на дітей ФОПів, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої і другої груп платників єдиного податку, більшість з яких працює у сфері послуг. 

Відео Е-малятко: що це за проєкт і як він працює – Людмила Рабчинська

Свідоцтво про народження, допомога від держави та ідентифікаційний код: як усі документи на малюка отримати одразу і без черги? У студії "Сніданку" розповіла заступниця міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська. Більше - у розділі Наука та ІТ.

Е-малятко: що це за проєкт і як він працює – Людмила Рабчинська

Залиште свій коментар

Вибір редакції