Як оживити ринок нерухомості: схема порятунку "мертвих" недобудов

Державна допомога ринку нерухомості в черговий раз відкладається. Можливо, рятуватимуть недобудови знову коштами Нацбанку.

Український ринок нерухомості завмер в очікуванні державної допомоги. Уряд має найближчим часом виділити перший мільярд, що довести до ладу недобудови.

Фінансуватимуть лише об'єкти, котрі готові більше ніж на 70 відсотків. Однак порятунок усе відкладається. На цей раз щонайменше до кінця місяця.

"Кілька місяців уряд розмірковував, як оживити ринок нерухомості. І з рештою вирішив позбутися недобудованого житла чужим коштом. Мовляв, нехай будівельникам допоможе інший бізнес, а ми потім з ним розрахуємось", - зазначає в.о. голови Державної іпотечної установи Сергій Москаленко.

Схема порятунку будівельників така: влада викидатиме на ринок цінні папери. Бізнес купуватиме їх, держава отримує живі гроші. Віддає їх у вигляді позики людям, які хочуть купити квартиру в недобудові. А населення потім ці кошти віддає будівельнику, що доводить будинок до ладу.

При чому на людях уряд хоче навіть трохи підзаробити. Бо кредити для населення будуть на три відсотки дорожчі, ніж виплати за облігаціями. За такою схемою збираються звести понад мільйон квадратних метрів житла.

Програма мала запрацювати на цьому тижні. Але жодної гривні від інвесторів поки що не надійшло. На думку економістів, - нічого дивного, твердять економісти. Бо дванадцять відсотків річних прибутку не приваблюють. Та й вільних коштів ні в кого немає.

Можливо, що фактично рятуватимуть ринок нерухомості знову коштами Нацбанку. Утім, твердять учасники ринку, говорити ж про те, що завдяки цьому мільярду підніметься вся галузь і ми позбудемось "мертвих" недобудов, не можна. Без потужніших вливань і відновлення іпотеки про це можна тільки мріяти.

Дізнайтеся більше про систему порятунку забудовників з відео ТСН.

Читайте також:

За рік квартири у Києві подешевшали вдвічі

Кияни почали продавати квартири по частинах

Російські олігархи задешево розпродають елітні вілли на Рів'єрі

В Україні вдвічі зменшилися обсяги будівництва

ВідеоСхема порятунку недобудов

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: