Як у Бога за пазухою. Скандальному наміснику Києво-Печерської Лаври Павлу гроші носили в рюкзаках

У Владики є розкішний маєток під Києвом та ферма.

Не так давно настоятель Києво-Печерської Лаври, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло виступив з погрозами на адресу телеканалу "1+1". Мовляв, якщо журналісти й далі втручатимуться в його розкішне життя, то їм відплатиться сторицею.

Що мав на увазі Владика Павло (в миру – Петро Лебідь), можна лише здогадуватись. Але журналісти програми ТСН.Тиждень все-таки вирішили зазирнути за церковні лаштунки життя одного з найбагатших митрополитів УПЦ Московського патріархату. Свідки повідали, як Владика Павло розпоряджався державними грішми. І про те, як генпідрядники реставрації Лаври носили мільйони гривень настоятелю святині серед ночі в рюкзаках.

Цього разу вирішили не рахувати гроші прихожан, які щодня приносять в Лавру сотні тисяч гривень, аби керівництву церкви жилося, як у Бога за пазухою. Бо це справи внутрішні. Заглянемо за лаштунки державних тендерів. І розповімо про гроші, які Лавра роками отримує від держави на реставрацію. Виявилось, що вони вже стали причиною сфабрикованих арештів та зламаних доль.

Гроші на реставрацію Києво-Печерської Лаври перераховують з державної казни ще з початку 2000-х. Павло, як 22-річний керівник святині, завжди розподіляв ці мільйонні грошові потоки по-своєму. В 2009 році в селі Пасічне під Києвом місцева релігійна громада заснувала підприємство "Троїцька артіль". Мета була гарна – побудувати в селі храм. А заробити на нього вирішили святою справою – реставрацією Лаври.

ВідеоЯк намісник Лаври Павло примушував бізнесменів платити "пожертву"

"На жаль, щоб отримати підрядні роботи, довелося піти на умови, які були поставлені керівництвом Лаври. Безпосередньо митрополитом Павлом і скарбником Лаври Варсанофієм, щоб вони увійшли до числа керівників цього підприємства", – говорить колишній заступник директора компанії "Троїцька артіль" Корнелій Борисов.

"Троїцька артіль" приступає до роботи і заробляє на реставрації свої 4,5 млн грн. І тут виявляється, що гігантську частину заробленого треба віддати особисто Павлу.

"У підсумку, в кінці 2011 року, я був безпосереднім учасником передачі грошових коштів наміснику Лаври в сумі 1 мільйон 576 тисяч гривень. Це було в будинку намісника Києво-Печерської Лаври, в 42-му корпусі, пізно ввечері. І ввечері ми приїхали з цими двома рюкзаками готівки й передали наміснику монастиря", – згадує Корнелій Борисов.

Він стверджує, що це стандартна схема роботи в Лаврі, коли підрядники мають ділитися своїм прибутком з керівництвом святині.

"Усі будівельні організації, що працюють у Києво-Печерській Лаврі, частину отриманого прибутку повертали, як пожертву. У народі це називається "відкатом". У церкві це називається пожертвуванням", – наголошує колишній заступник директора компанії "Троїцька артіль".

Проблеми Корнелія почалися після того, як він почав заявляти про крадіжку грошей з рахунків підприємства.

Варсанофій, но той момент скарбник Лаври, одночасно був бухгалтером підприємства "Троїцька артіль" і мав повний доступ до рахунків. Занесених Павлу півтора мільйона гривень не вистачило і Варсанофій знімає з рахунків компанії ще 1,3 мільйона гривень. А незгодного керівника підприємства Корнелія Борисова раптом арештовують.

Тим, хто не розумів впливовість персони Павла і не погоджувався на його умови, швидко вправляли мізки. Керівник ще однієї будівельної компанії, збіднівши на 2 млн грн, таки розібрався, з ким має справу.

"До мене приїхала якась Духовнікова Марина Анатоліївна. Вона працювала головою правління "Банку Перший", власник якого – Артем Пшонка. І наступаючи на ногу, заявила, що я повинен якісь астрономічні суми видати негайно. Для початку – просто їй насипати мільйон гривень. Атака була жвавою. Людина вона з досвідом", – згадує колишній директор компанії "Регіон-Агробуд" Владислав Владиславович.

"Банк Перший" пов'язують з відмиваннями грошей "сім'ї" Януковича. Саме керівника цього банку чомусь призначають юристом у Лавру. Марину Духовнікову в своєму кабінеті намісник Павло представив Владиславу, як людину, котра буде контролювати інтереси Лаври.

До Владислава спочатку приїздить податкова, а далі порушують справу на основі папірця невідомої донецької компанії, яка зробила експертизу, що на будівництві присвоїли 3 млн грн.

Зараз колишні підрядники судяться ще за старими кримінальними справами. Суд уже п'ять разів викликав очільника монастиря на слухання. Проте дільничий міліціонер приніс повідомлення, що такої людини в Лаврі він не знайшов.

Маєток намісника Лаври владики Павла – за містом. Там є не лише основний особняк, а й гостьовий будинок. По сусідству – і "хатинка" колишнього скарбника Лаври Варсанофія. У селі Вороньків під Києвим більше ніде не знайдеш таких палаців, як у цих двох слуг Божих.

Компанія "Уютный дом", яка і звела їм ці "монаші келії", займалася реставрацією в Лаврі. Їм теж була поставлена умова.

"Вони побудували для митрополита Павла і вже митрополита Варсанофія два особняки в селі Вороньків. Це була теж своєрідна пожертва від будівельної компанії. Це достовірна інформація, отримана безпосередньо від керівника компанії", – запевняє колишній заступник директора компанії "Троїцька артіль" Корнелій Борисов.

"У те місце, де стоїть його будинок, "Уютный дом", майбутній генпідрядник замовляв у мене техніку в оренду. Матеріали саме туди возилися", – підтверджує колишній директор компанії "Регіон-Агробуд" Владислав Владиславович.

Та це не все майно Владики Павла. У цьому ж селі поряд з розкішною резиденцією він має велетенську ферму. Каже, що для потреб Лаври. Сотні корів та свиней – це мільйони прибутків. Проте робітники не приховують, що окрім Лаври, молоко продають приватниками – на молокозавод.

І насамкінець про те, що закидав слуга Бога Владика Павло журналістам "1+1" – невміння себе поводити. Про хамську поведінку настоятеля Лаври не говорить тільки ледачий. Оксана Возняк уже давно судиться з Павлом, права вона чи ні, скаже Феміда. Та те, що отримала на свій телефон ця жінка, вразило навіть нас.

"Навіть у мирському життя не кожна людина може кидатися такими фразами, якими кидався Владика Павло", – говорить Оксана Возняк і показує смс-повідомлення в своєму телефоні.

"С*ка д*бильная, пора тебе сдыхать. С*ка, сдохни. Ну ты и тупая шл*ха, тебе все мозги выдрали. Так тебе и надо шмондя уродливая. Д*билка, ты писать научись, по твоим смс понятно сразу, что душевнобольна. Да в придачу еще проститутка, шлюха и обд*лбанная заразная шалава", – жінка по черзі читає смм від настоятеля Лаври.

Журналіст ТСН телефонує, аби впевнитися, що цей номер належить владиці Павлу. Там відповідають, коли чують, що телефонують з "1+1", що Владика Павло зайнятий і не може відповісти.

Журналісти ТСН намагалися раніше зустрітися з Владикою Павлом, але він відмовився спілкуватися. Тож готові надати йому слово, якщо цього разу він захоче спілкуватися.

Кореспондент ТСН Сергій Гальченко

Залиште свій коментар