Як заощадити на перельотах?

Формулу купівлі дешевих авіаквитків вивели економісти. Серед них і українець.

Рецепт найдешевшого авіаквитка взялися відшукати економісти. Після кількох місяців досліджень науковці дійшли висновку – кожна авіакомпанія формує ціну на квиток за власними правилами. Але знайти певні закономірності таки вдалося.

Літак
Lenta.ru
Щодня із берлінського аеропорту "Тегель" відлітає 35 тисяч пасажирів. І, як заведено в ощадливих німців, найкращий авіаквиток – це найдешевший. Однак шукати найвигідніший рейс - майже те саме, що грати в лотерею. І закони логіки тут безсилі.

Родина Мюллерів через місяць збирається до Стокгольма – відвідати доньку. Незаможне подружжя витратило цілий день, щоб знайти в аеропорту найдешевший варіант рейсу.

Збагнути логіку формування вартості авіаквитка спробував український економіст Олександр Талавера. Науковий співробітник Німецького інституту економічних досліджень у Берліні часто літає на симпозіуми та конференції, а викидати гроші на вітер не хочеться. 

Бажання заощадити спонукало Олександра провести разом із колегами з американських університетів дослідження. За кілька місяців економісти вивели спрощену формулу ціни на квиток.

Отже, "золотий" день купівлі авіактвитка – за два місяці до подорожі. Після кожного проданого місця в літаку компанія підніматиме і ціну – щодня щонайменше на 4 євро. Вранці літати принаймні на 6 євро дорожчі, аніж увечері. Важить також і день тижня.

Утім, в українців свої закономірності. Авіаквитки через Україну стануть у копієчку за будь-яких розкладів, каже Талавера. Через низьку конкуренцію.

Коли за місце в українському небі конкуруватиме більше авіакомпаній, результати досліджень стануть у пригоді і землякам, говорить науковець. 

А поки що в Україну економіст їздить потягом.

ВідеоЯк заощадити на перельотах?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: