Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як заробити на сортуванні сміття. Рецепт успіху мешканців київської багатоповерхівки

Люди планують перейти на новий рівень - самостійно здавати відходи.

Сьома частина України завалена сміттям. Під офіційними звалищами поховано 43 тисячі квадратних кілометрів території держави, йдеться у сюжеті ТСН 19:30.

В одній із столичних багатоповерхівок півроку сортують сміття. За цей час її мешканці не лише навчилися розділяти відходи, але й зрозуміли що це може бути вигідно. Так, майже в кожній квартирі оселилося друге сміттєве відро.

Перші місяці сортування засвідчили, що будинок продукує 35 кубів непотребу і 12 кубів вторинної сировини. Через півроку співвідношення суттєво змінилося: 20 кубів проти 15 кубів. Дедалі більше мешканців вдаються до сортування. Користь від цього відчули навіть кишенею. Вивіз куба несортованого – коштує 74 гривні, а вторинну сировину забирають за 24 грн.

Це становить потрійну економію для ОСББ. На одному кубометрі відсортованих відходів будинок заробляє на одну led-лампочку. Мешканці вже виходять на третій - працюють над ущільненням відходів. Для цього потрібно витискати повітря і закривати намертво корок, щоб пляшка ставала зовсім малою. На зекономлені кошти громада збирається купити чотири власні контейнери, щоби вийти на новий рівень - окремо здавати пластик, папір, скло і метал.

Загалом, експерти кажуть, що для вироблення звички треба мінімум 21 день.

Ірина Маркевич

ВідеоНовий серіал ТСН "Неперебірливі": як зробити перший крок до сортування сміття

Залиште свій коментар

Вибір редакції