Від 1 до 1000.  Еволюція дизайну гривні та символіка в двох інфографіках

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

З осені в Україні з'явиться купюра в тисячу гривень.

Від 25 жовтня в Україні з'явиться банкнота нового найвищого номіналу – 1000 гривень. Робиться це у зв'язку зі змінами в обсягах економіки, для більшої зручності та економії для держави.

Основне зображення лицьового боку – портрет видатного ученого та філософа Володимира Вернадського. На зворотній стороні буде надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

Тисяча гривень Тисяча гривень

Дизайн нової купюри наслідує банкноти нового модернізованого покоління гривні – оновлені 20, 100 та 500 гривень, втім помітно відрізняється від купюр інших номіналів.

Тисяча гривень інфграфіка

Також Нацбанк вже цього року випустить в обіг монети номіналом 5 гривень, а наступного - 10 гривень, а від 1 жовтня цього року з обігу будуть виводитися монети номіналом 1, 2 та 5 копійок.

Окрім цього, там мають намір удосконалити банкноти номіналом 50 та 200 гривень. За міжнародними стандартами грошові знаки слід регулярно оновлювати, аби мінімізувати або зовсім унеможливити спроби шахраїв підробити банкноти. 

У підсумку номінальний ряд гривні скоротиться до 12 з 17, зокрема, шість номінальних монет і шість банкнот.

За понад два десятки років свого існування національна валюта пережила багато змін. Нині на обох її боках можна побачити знакових для українців осіб та пам'ятні місця. ТСН.ua підготував інфографіки, з яких можна дізнатися, хто зображений на купюрах, які символи заховалися на банкнотах та побачити еволюцію гривні.

Дизайн гривні інфографка оновлена 1
ТСН.ua
Дизайн гривні інфографіка оновлена 2
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції