Які банки ретельно берегтимуть від "лопання". НБУ назвав три системно важливі фінустанови

Системно важливі банки зобов'яжуть дотримуватися спеціальних значень економічних нормативів.

Банківська система України тримається на трьох великих банках – приватному "Приватбанку" та двох державних "Ощадбанку" та "Укрексімбанку". Саме ці фінустанови Нацбанк своїм рішенням визнав системно важливими.

Для віднесення банку до системно важливих визначається спеціальний показник, ідеться в повідомленні НБУ. Банк є системно важливим, якщо цей показник є вищим, ніж розмір середньоарифметичного показника системної важливості відповідних банків.

Для визначення системно важливих банків використовують такі показники:

1) Загальні активи (коефіцієнт зважування 35%).

2) Кошти фізичних осіб, суб'єктів господарювання та небанківських фінансових установ (коефіцієнт 35%).

3) Кошти, розміщені в інших банках (коефіцієнт 7,5%).

4) Кошти, залучені від інших банків (коефіцієнт 7,5%).

5) Кредити, що надані суб'єктам господарювання у промисловість, сільське господарство та будівництво (коефіцієнт 15%).

"Національний банк приділяє особливу увагу таким банкам через їхній значний вплив на фінансову стабільність держави. Системно важливий банк зобов'язаний з 1 січня 2019 року дотримуватися спеціальних значень економічних нормативів, зокрема: нормативу миттєвої ліквідності (Н4) – не менше ніж 30%; максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) – не більше ніж 20%. Із 1 січня 2020 року системно важливий банк також має формувати буфер системної важливості, який розраховується від загального обсягу ризику (згідно з Інструкцією про порядок регулювання діяльності банків в Україні)", – пояснили в НБУ.

Нагадаємо, НБУ вперше в своїй діяльності під час зарахування банку до категорії неплатоспроможних причиною назвав непрозорість структури власності. Такі ж санкції чекають й на інші банки, якщо вони приховуватимуть своїх справжніх власників.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: