Які ціни принесе новий врожай?

Зварити борщ цього літа ледь не втричі дорогше, аніж торік. Капуста, морква, буряк, цибуля дешевше чотирьох гривень і небуде.

Достиглий власний урожай не приніс обіцяного зниження ціни на овочі-фрукти. Цьогорічні збирання порівняно низькі з торішніми, тож і ціна відповідна.

Така сама ситуація і з фруктами. Їх достаток, але купувати нікому. Але вже на початку осені деякі фрукти та овочі підскочать у ціні ледь не на половину. У вітчизняних закінчується сезон, а на імпорт впливає девальвована гривня.

Молоко додасть у ціні 10 відсотків, вершкове масло і твердий сир - 20-15 відповідно. М'ясо в ціні збільшиться на 5 - максимум 10 відсотків. Насамперед, це пов'язано з посиленням контролю за якістю імпортного м'яса. На більше здорожчення виробники не підуть - продукцію і так важко збути.

У жотні-листопаді, коли у продажу з'явиться цукор нового врожаю, експерти прогнозують таке саме стрімке зниження вартості, яким було і підвищення. Восени зростуть ціни і на крупи, аграрії скоротили посіви під ці культури. А ціну на хліб і борошно переглядатимуть не раніше зими.

Урожай соняшнику також не виправдав очікуваня аграріїв. І не лише українських, а й світових. Але різкого стрибка цін, а надто дефіциту, не передбачають. А загалом ситуація на ринку харчування, принаймні зараз, не така загрозлива, як на ринку енергоносіїв. Саме підвищення цих тарифів автоматично за кілька місяців пошириться на всю економіку.

Читайте також:

Депутати вимагають від суду знизити ціни на алкоголь

На який товар у липні піднімуться ціни?

Ціни на харчі знову регулюватимуться владою

Тимошенко вимагає знизити ціни на харчі, бо декому вже "дах зірвало"

ВідеоПодорожчання продуктів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: