Київ майбутнього: жити будемо у висотках, а працювати на Осокорках

Київ майбутнього: жити будемо у висотках, а працювати на Осокорках

Яким буде Київ через 14 років / Фото: Архітектурний союз

Бізнес-центри Києва через 14 років переїдуть на Лівий берег, хрущівки переворяться на висотки, а метро розшириться на 32 станції.

62,5 мільярда доларів. Саме таку суму планує за 14 років витратити столичне керівництво, щоб до 2025 року повністю змінити Київ.

Якщо в листопаді поточного року Київрада затвердить генплан розвитку міста, ціна якого дорівнює ВВП країни за минулий рік, і знайде кошти на його реалізацію, то життя столиці кардинально зміниться, пише Кореспондент.

При найоптимістичнішому сценарію розвитку подій, у місті повинні з'явитися гігантський діловий квартал Київ-Сіті. Швидше за все, він розташується на Осокорках, поблизу Південного моста через Дніпро. Саме тут розмістять офіси багатьох великих і дрібних компаній.

Крім того, планується значно збільшити кількість житла в столиці. На думку архітекторів, через те, що у Києві мало вільних земельних ділянок, які можна використати для забудови, доведеться збільшити поверховість житлових комплексів.

З'явиться у міста і нова окружна дорога, яка поліпшить транспортну комунікацію між Києвом і передмістям. Адже в найближчі роки передмістя стануть визначальним чинником для столичних доріг. За розрахункамиекспертів , у приміській зоні до 2025 року будуть проживати близько 1 млн осіб. І всій цій масі, щоранку в'їжджає до столиці на своїх автомобілях, необхідно буде без заторів роз'їхатися по Києву. Без нової кільцевої цього не добитися.

Також київська влада хоче продовжити розширювати мережу метро. Існуючі три лінії передбачається довести до спальних районів Новобіличі, Теремки і Виноградар, а також здати в експлуатацію Подільсько-Вигурівську лінію, що з'єднує центр з лівобережним спальним районом Троєщина. В цілому в столиці з'явиться 40 км нових метрошляхів та 32 додаткові станції.

На думку фахівців, інвесторів під усі ці проекти столична влада не зможе залучити навіть за 14 років. Адже навіть під Євро-2012 владі не вдалося знайти охочих вкласти свої приватні капітали в навколофутбольні об'єкти.

І навіть якщо вдасться налагодити роботу з інвесторами, це навряд чи суттєво допоможе реалізації грандіозних ідей. Адже за всі роки незалежності зовнішні інвестори вклали в Київ суму в 2,5 разу меншу, ніж вимагає нинішній план розвитку до 2025 року, - 23,4 млрд дол.

Так що майбутнє Києва цілком і повністю залежить від позиції центральної влади і лягає тягарем на плечі держбюжету, а отже, і всього населення країни.

Поки ж, на думку експертів і аналітиків, генплан схожий на частину агіт-програми нинішнього голови КМДА Олександра Попова перед виборами мера столиці.

Читайте також:

Реалізація генплану Києва коштує майже як два українські бюджети

Новий Генплан Києва перетворить місто на гетто

Забудови в центрі Києва поділять на хороші та погані

Кияни стали на захист столичного парку на Дарниці

Хрещатик увійшов до топ-50 найдорожчих торгових вулиць світу

Повʼязані теми:

Наступна публікація