Яким буде курс долара, як впаде ВВП та зросте інфляція - прогнози від Київської школи економіки

Дата публікації
Перегляди
7808
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Яким буде курс долара, як впаде ВВП та зросте інфляція - прогнози від Київської школи економіки

Фото: УНІАН

За даними Київської школи економіки, макроекономічна ситуація в Україні відносно стабільна.

Цього року ВВП України може впасти на 5,3%, інфляція прискориться до 5,5%-5,7% у річному вимірі. Разом з цим, до кінця 2020 року курс долара коливатиметься від 27,9 грн до 28,1 грн.

Такий прогноз оприлюднила Київська школа економіки.

Останні місяці прогнози економічної активності традиційно погіршуються на тлі переоцінки ефектів пандемії та впроваджених карантинних обмежень. 

"Прогноз International Monetary Fund - падіння ВВП цього року до 8,2% і зростання на 1,1% наступного року. Прогноз World Bank - падіння 3,5% і зростання 3,0% відповідно. Якщо прогноз першого можна вважати скоріше стресовим сценарієм, то оптимізм останнього важко пояснити. Натомість очікування щодо показників платіжного балансу, обмінного курсу та інфляції поступово покращуються. Це ж стосується і прогнозів зниження облікової ставки, але ці прогнози уже традиційно відстають від рішень НБУ", - йдеться у прогнозі.

За даними Київської школи економіки, макроекономічна ситуація в Україні відносно стабільна: інфляція низька, зовнішньоекономічні баланси покращуються, бюджетний дефіцит - у рамках прийнятного, зважаючи на ситуацію з кризою через пандемію COVID-19.

"Реалізація кризових сценаріїв у фінансовому секторі (масштабний відплив капіталу, різка девальвація, проблеми у банківській системі) можлива лише за умови політичної кризи або різкого погіршення показників економічної активності. Політична криза може бути викликана саме політичною боротьбою або різкими і неочікуваними проблемами в економіці. Своєю чергою, такі проблеми можуть виникнути через непродумані кадрові рішення (наприклад, руйнація незалежності НБУ або чергові зміни в фінансово-економічному блоці уряду, які погіршать якість Кабінету міністрів та відповідних міністерств) або безвідповідальну економічну політику (таку як безконтрольна емісія, значна корупція в держпідприємствах тощо)", - зазначають у Київській школі економіки.

Ймовірність таких сценаріїв усе ще залишається низькою, хоч і зросла останнім часом, додають там.​

Нагадаємо, 25 червня долар здорожчає. Так, згідно з офіційними курсами валют Нацбанку на четвер, 1 долар США становитиме 26,65 грн (плюс 5 коп.)

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7808
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація