Якість палива підвищиться у 2011 році

Україна повністю перейде на стандарт Євро-3 в паливному секторі з 1 січня 2011 року.

Україна повністю перейде на стандарт Євро-3 в паливному секторі з 1 січня 2011 року.

Про це повідомив міністр палива та енергетики України Юрій Бойко сьогодні на брифінгу в Кабінеті міністрів.

"Остаточний перехід на паливо підвищеної якості буде здійснене з 1 січня 2011 року, коли завершиться дія всіх старих стандартів", - сказав Бойко.

За його словами, за час, що залишився, власники нафтопереробних підприємств проведуть необхідний комплекс робіт з модернізації технологій і виробництва. "Така домовленість у нас уже є", - додав Бойко.

Міністр також вважає, що перехід, що почався, на стандарт Євро-3 не приведе до підвищення цін на низькооктанові бензини. "Це не позначиться на ціні, оскільки немає ніяких додаткових витрат, пов`язаних з додатковою закупівлею сировини чи матеріалів. Змінюється технологічна схема, і самі власники підприємств зацікавлені в тому, щоб це відбулося", - підкреслив Бойко.

Як повідомлялося, за даними Мінпаливенерго, нові національні стандарти "Бензини автомобільні підвищеної якості" і "Дизельне паливо підвищеної якості", відповідають вимогам Євро-3 і Євро-4, затверджені на початку жовтня наказом Держспоживстандарту і набувають чинності з 1 січня 2008 року.

За інформацією заступника міністра палива та енергетики Володимира Лучникова, зараз тільки два підприємства - ВАТ "ЛинІк" і "Лукойл-Одеський НПЗ" (після проведеної реконструкції) – спроможні випускати продукцію, що відповідає вимогам Євросоюзу. При цьому, зазначив Лучников, решті підприємств потрібна серйозна модернізація і реконструкція.

З 1 липня 2006 року, у зв`язку з переходом на екологічні норми Євро-2, в Україні заборонений продаж і реєстрація автомобілів з карбюраторними, а також інжекторними двигунами без каталітичних нейтралізаторів відпрацьованих газів (каталізаторів), що не відповідають нормам Євро-2.

ВідеоПідвищення якості пального (Ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: