Якість українського бензину перевірятимуть на АЗС

Кабмін виділив на перевірку якості бензину на українських АЗС 24 мільйони гривень.

Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив вченим розробити вітчизняний прилад для експрес-контролю октанового числа пального та інших параметрів та домішків (вмісту сірки, бензолу).

Також Кабмін виділив на закупівлю і забезпечення функціонування лабораторій з контролю якості нафтопродуктів 24 млн грн, пише Сегодня.

Як роз'яснив експерт з пального Владислав Бовсуновський, портативні прилади визначають октанове число, а от для сірки і бензолу потрібні пересувні лабораторії (одна коштує до 50 тис. доларів). Тобто на кошти, які виділив Кабмін, можна купити 60 лабораторій, що цілком достатньо для контролю всіх АЗС України - їх близько 7000).

Зараз якість пального перевіряють в стаціонарних лабораторіях протягом доби, при цьому контролери з управління у справах захисту прав споживачів зобов'язані попередити про перевірку за 10 днів, тож користі в ній небагато. Тепер раптовими перевірками займеться держава.

Нагадаємо, на початку серпня президент Віктор Янукович ветував законопроект про маркування пального, покликаний забезпечити контроль за обігом нафтопродуктів і унеможливити ухиляння від сплати податків компаніями, що працюють на паливному ринку.

Читайте також:

 50% від усіх продажів бензину в Україні складає імпорт

Україна стала другою у Європі за темпами подорожчання бензину

Кабмін спровокує новий стрибок цін на бензин

Українцям рекомендують не купувати дешевий бензин

Попит на бензин в Україні впав на 10%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: