Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Якщо "Газпром" не платитиме за рішенням суду, можливе примусове стягнення – Коболєв

Найближчим часом "Нафтогаз" хоче провести переговори з російським контрагентом.

Стягнення відсуджених у Стокгольмському арбітражі грошей з "Газпрому" можливе у примусовому порядку. Про це під час прес-конференції заявив голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв, коментуючи рішення суду.

"Передбачаємо, що Газпром буде боротись, як і будь-яка сторона боролась би. Можливо, стягнення у примусовому порядку. Газпром має багато активів по всьому світу", - зазначив Коболєв.

Водночас голова "Нафтогазу" зазначив, що є необхідність найближчим часом вступити у перемовини з "Газпромом" з питань, у яких арбітраж не виніс рішень на користь України. Зокрема, приведення контрактів у відповідність з новим українським законодавством.

Так, контракти мають бути переведені до українського оператора ГТС, проте поки "Газпром" відмовляється працювати з оператором і наполягає на продовженні роботи з "Нафтогазом". Також арбітраж не підтримав вимогу "Нафтогазу" переглянути тариф на транзит газу. 

Стокгольмський арбітраж постановив виплатити "Нафтогазу" 4,63 млрд дол. За підсумками двох арбітражних проваджень "Газпром" винен 2,56 млрд доларів. Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" щодо компенсації за недопоставлені "Газпромом" обсяги газу для транзиту. Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу. "Газпром" підтвердив зобов'язання виплатити $ 2,5 млрд "Нафтогазу", але зазначив, що з рішенням суду не згоден.

Після цього "Газпром" заявив, що не буде здійснювати постачання газу "Нафтогазу України" від 1 березня. Також він повернув гроші, які раніше проплатила українська компанія.

Залиште свій коментар

Вибір редакції