"Якщо побороти контрабанду, надходження до держбюджету збільшаться у 2-3 рази", — керівник Рахункової палати

Дата публікації
Перегляди
1400
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Якщо побороти контрабанду, надходження до держбюджету збільшаться у 2-3 рази", — керівник Рахункової палати

Фото: prostir.museum

За січень-грудень 2020 року недонадходження від митниці становлять 45 млрд грн.

Керівник Рахункової палати Валерій Пацкан заявив, що виведена з тіні контрабанда зможе наповнити бюджет України більш ніж у повному обсязі, адже всього 10% контрабанди — це 5 млрд грн до бюджету. 

Про це він розповів в інтерв'ю ТСН.ua.

Він акцентував, що у 2020 році "митниця недодала" надходжень:

"Це дуже важливо і впливає на дохідну частину держбюджету. За січень-листопад недонадходження з митниці становлять 35 млрд грн. Станом на 10 грудня ця сума — вже близько 45 млрд грн. Є три основні причини, чому митниця недодала надходжень. Змінюються керівники, вже скільки разів реформується цей орган…Друга — більше, ніж прогнозувалося, скорочення імпорту товарів. За імпортом ми недоотримали 25 млрд грн. І третя — курс. У бюджеті-2020 було закладено курс 30 грн, а ми знаємо, що він у нас був і 28 грн. Про що це говорить? Про проблеми з плануванням".

Валерій Пацкан зазначив, якщо вивести з тіні хоча б 10% контрабанди, можна отримати 5 млрд грн до державного бюджету:

"Наступного тижня буде розглядатися звіт. Пам’ятаєте, у Раді була створена тимчасова слідча комісія за заявою колишнього міністра Уманського? Ми провели аудит ефективності використання коштів ДФС та ДПС. Ми дамо відповіді на багато запитань, як і в який спосіб використовувалися кошти, і стосовно недонадходжень. Ще минулого року я давав прогноз, що якби вивести з тіні 10% контрабанди, можна було б отримати плюс 5 млрд грн. Тому, якщо реально побороти контрабанду, наші надходження до держбюджету збільшилися б у 2-3 рази".

Нагадаємо, що за словами Валерія Пацкана, МОЗ не витратило ані копійки з мільярда, який виділили на тести для COVID-19. У 2021 році Рахункова палата перевірить витрати фонду. Вже сьогодні виявлені критичні порушення, які вказують на нецільове використання коштів. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Дата публікації
Перегляди
1400
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація