Якщо Україна відкриє кордони з ЄС, Митний союз захищатиметься

Вступ України до зони вільної торгівлі з ЄС викличе нові санкції з боку Митного союзу.

Україні слід вирівняти свої митні тарифи за середнім рівнем Світової організації торгівлі, заявив глава Міністерства закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров.

"Україна вже є членом СОТ, знизивши свої митні тарифи до 4%, хоча, в середньому, по СОТ це 10%, і також буде і в Митному союзі: у Митному союзі в середньому 10% митні тарифи. І Україна, що користується перевагами членства в СОТ, повинна розуміти, що якщо, раптом, вона відкриває свої кордони для Євросоюзу, то Митний союз, який керується усередненими нормами СОТ, буде захищатися", - заявив він.

Говорячи про перспективи співробітництва України з ЄС та Митним союзом, глава МЗС РФ виділив два виміри цієї проблеми - економічний і геополітичний.

"Перший вимір суто економічний, і тут кожен рахує свої гроші. І якщо хтось каже, як сказав, скажімо, пан Баррозу, що Україна повинна вибирати між зоною вільної торгівлі та асоціацією з Євросоюзом, з одного боку, і співпрацею з Росією та Митним союзом Росія-Білорусь-Україна з іншого боку, це, я вважаю, це теза негідна".

На його думку, ніяких протиріч між цими процесами немає.

"І ті, і інші процеси мають одні і ті ж цілі - свобода пересування капіталів, послуг, робочої сили. І всі цього прагнуть", - підкреслив він.

"А, ось, що стосується геополітичної складової, то там дуже багато наносного. І, звичайно ж, є в Україні сили, які кажуть "Ось, нам треба вибирати між Росією, Білоруссю, Казахстаном, Митним союзом і, в цілому, між східним напрямком зовнішньої політики, з одного боку, і євроатлантичним напрямком з іншого". Це, знову-таки, ну, я вважаю, провокаційне протиставлення", - зазначив Лавров.

Він також призвав не намагатися "за інерцією старої логіки, старого мислення перетягувати союзників потенційних з одного табору в інший".

"Немає двох таборів - вони зникли", - сказав Лавров.

Як повідомлялося, раніше секретар МС заявив, що Україна може бути одночасно як членом СОТ, так і членом Митного союзу.

Нагадаємо, що 1 червня комісія Митного союзу прийняла перше рішення відносно України: затвердила список товарів, яких торкнуться антидемпінгові і спеціальні захисні заходи, що будуть чинними у кожній з країн союзу.

Ці заходи торкатимуться сталевих (діаметром до 820 міліметрів) і нержавіючих труб з України, а також поліамідної технічної нитки (скловолокно), столового начиння, машинобудівних кріплень і кріпильних виробів.

Фактично, українська продукція тепер буде витіснена з ринків Казахстану і Білорусі, упевнені експерти.

Читайте також:

Митний союз застосував до України санкції

Країни СНД зірвали підписання договору про вільну торгівлю

Україна віддала пріоритет євроінтеграції перед Митним Союзом

Переговори зі 152 країнами СОТ відділяють Україну від Митного союзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: