"Яндекс" оцінили у 9 мільярдів доларів

Найпотужнішу пошукову систему рунету "Яндекс" оцінили у 9 мільярдів доларів.

Світові інвестори оцінили вартість російського інтернет-пошуковика "Яндекс" у 6-9 мільярдів доларів, повідомили близькі до компанії джерела.

Найбільший пошуковик Рунету готується до первинного розміщення акцій на Nasdaq. Очікується, що акції з'являться в обігу наприкінці травня – на початку червня. "Яндекс" може запропонувати інвесторам від 10% до 20% акцій. Поки що не відомо, чи потраплять на ринок нові, чи вже наявні акції. Проводити IPO будуть Deutsche Bank AG, Morgan Stanley і Goldman Sachs Group Inc.

2010 року на Лондонську фондову біржу вже вийшла інша російська інтернет-компанія Mail.Ru, яку оцінили в 5,71 мільярда доларів. Компанія продала 18,4% акцій, отримавши від інвесторів близько 1 мільярда доларів.

Вартість "Яндекса" за попередньою оцінкою вища, ніж Mail.Ru, через динамічніший розвиток ринку контекстної реклами порівняно з ринками медійної реклами і платних послуг, на яких спеціалізується конкурент пошуковика, а також через вищі темпи зростання доходу компанії.

На частку контекстної реклами 2010 року припало 88% виторгу "Яндекса". Його загальний дохід того ж року становив 410 мільйонів доларів і зріс порівняно з минулим роком на 43%.

Нагадаємо, що прямого конкурента "Яндекса", компанію "Google" оцінюють у 44 млрд дол.

Читайте також:

"Яндекс" констатував, що все менше користувачів цікавляться коханням

Найдорожчим у світі брендом став Google

Яндекс розповів, які картинки шукають українські користувачі


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: