Янукович дозволив скасувати пенсійний збір з валюти

Підписаний документ передбачає внесення змін, які передбачають виключення норм щодо сплати пенсійного збору з валютних операцій.

Президент Віктор Янукович підписав закон, яким скасовується пенсійний збір з операцій купівлі-продажу безготівкової валюти.

Нагадаємо, парламент 13 січня Верховна рада скасувала збір до Пенсійного фонду з операцій купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти.

Документ передбачає внесення до закону "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" змін, які передбачають виключення норм щодо сплати даного збору.

Збір до ПФ з операцій купівлі-продажу безготівкової інвалюти був скасований з 1 липня 2010 року законом "Про державний бюджет на 2010 рік", проте у зв'язку з завершенням терміну дії цього закону збір автоматично відновлено з 1 січня 2011 року.

НБУ вважає, що скасування збору в ПФ усуває перешкоди для розвитку валютного ринку та розширення його інструментарію.

За даними Нацбанку, законопроект № 7534 розроблений з метою виконання зобов'язань України перед Міжнародним валютним фондом.

Ставка збору в ПФ з операцій купівлі-продажу безготівкової валюти була знижена з 1,5% до 1,3% у 2006 році, з 1,3% до 1% в 2007 році, з 1% до 0,5 % в 2008 році і з 0,5% до 0,2% в 2009 році.

У 2010 році до прийняття держбюджету за ініціативою ПФ ставка збору знову збільшилася з 0,2% до 0,5%, а прийнятим у квітні законом про держбюджет на 2010 рік даний збір був скасований з 1 липня 2010 року.

Читайте також:

Янукович покликав до Ради інвесторів Ахметова, Пінчука та Фірташа

Рада скасувала пенсійний збір з валютних операцій

НБУ пропонує скасувати збір на пенсійне страхування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: