Янукович і Мєдвєдєв підписали газовий контракт з 30-відсотковою знижкою

Янукович уточнив, що знижка на газ, який постачає Росія буде діяти з квітня 2010 року.

Президент України Віктор Янукович і Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв підписали газовий контракт з 30-відсотковою знижкою від формульної ціни. Про це повідомив Мєдвєдєв на прес-конференції в Харкові.

Україна отримає знижку на газ, який постачає Росія в 100 доларів при ціні в 330 доларів за 1 тисячу кубометрів і 30% - при іншій ціні

У свою чергу Янукович уточнив, що знижки на газ для України будуть діяти з квітня 2010 року. За його словами, українська сторона постарається швидше перейти на ринкові ціни.

Янукович також додав, що Росія погодилася майже на всі пропозиції України, за винятком деяких моментів.

Глава російського газового холдингу Олексій Міллер заявив, що зміни, внесені до газових контрактів з Україною, не погіршують економіку "Газпрому".

Доповнення до контракту, підписані між президентами, на поставку природного газу між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" від 19 січня 2009 року. У рамках додатків річна контрактна кількість газу в 2010 році збільшена до 36,5 мільярда кубометрів.

Платежі за газ НАК "Нафтогаз України" буде здійснювати зі знижкою на величину зниження експортного мита при поставках газу в Україну, яка встановлюється урядом РФ. Як очікується, зниження складе 100 доларів за тисячу кубометрів газу, але не більше 30% від ціни газу, і буде поширюватися на обсяги поставок 30 мільярдів кубометрів в 2010 році, і 40 мільярдів кубометрів - в наступні роки. Формула ціни і умова "бери або плати" залишаються без змін.

Підписаним доповненням також скасовано пункти контракту, пов'язані з взаємним штрафним санкціям, які на практиці не застосовувалися.

"Зміни до контракту внесені відповідно до міжурядових домовленостей і не погіршують економіку "Газпрому"", - сказав Міллер.

Також досягнуто згоди про те, що 80% вартості транзиту газу "Газпром" буде оплачувати до 6 числа наступного місяця, 20% - відповідно до діючого контракту на транзит - до 20 числа наступного місяця.

Читайте також:

Янукович попросить у Мєдвєдєва 30-відсоткову знижку на газ

Уряд: ціни на газ для населення залежатимуть від Росії

Росія прагне отримати авіабудування України в обмін на дешевий газ

Азаров: Дубина дав росіянам карт-бланш на підписання газової угоди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: