Янукович наказав Азарову зупинити інфляцію

Главі уряду доручено терміново визначити причини зростання цін на продукти харчування і вжити заходів для боротьби з подорожчанням.

Президент Віктор Янукович доручив прем’єр-міністру Миколі Азарову розробити план невідкладних заходів, спрямованих на уповільнення темпів інфляції та недопущення погіршення життя громадян.

Як відзначили в прес-службі главі держави, Янукович доручив Азарову до 1 листопада 2010 року проаналізувати ситуацію на споживчому ринку, визначити причини зростання цін на продукти харчування понад можливий вплив сезонного чинника та за результатами розробити план невідкладних заходів, спрямованих на уповільнення темпів інфляції, насамперед зростання цін на продукти харчування, які входять до мінімального споживчого бюджету.

Крім того, глава уряду та голова Нацбанку повинні до 1 листопада поточного року вжити заходів щодо стимулювання підвищення економічної активності у секторах, на продукцію яких спостерігається зростання цін, у тому числі шляхом сприяння збільшенню обсягів кредитування суб’єктів господарювання.

Голові Антимонопольного комітету України Олексію Костусєву доручено до 1 грудня поточного року здійснити перевірку дотримання законодавства про захист економічної конкуренції стосовно наявності узгоджених дій суб’єктів господарювання, які впливають на зростання споживчих цін.

Як повідомлялось, показник вересневої інфляції був максимальним для цього місяця з 1998 року. Зростання індексу споживчих цін у вересні склало 2,9% і було викликане, серед іншого, ростом цін на сирі продукти на 7,2% за місяць.

Проте лідер БЮТ Юлія Тимошенко стверджує, що насправді інфляція в країні складає 58,7%. За її словами, влада "приховує гіперінфляцію" та "хоче не провести індексацію пенсій, зарплат і соціальних виплат, які по закону треба і зобов'язані проводити".

Читайте також:

Азаров: високі ціни – не привід для паніки

В Україні у вересні інфляція склала 2,9%

Азаров пообіцяв тримати ціни на продукти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: