Янукович не підпише Податковий кодекс: уряд не врахував його пропозицій

Президент вважає, що в проекті Податкового кодексу деякі вимоги порушують права платників і розширюють можливості податківців.

Адміністрація президента вирішила нагадати про норми, без яких Віктор Янукович не підпише Податковий кодекс. Глава держави вважає, що в проекті документа деякі вимоги порушують права платників і розширюють можливості податківців, пише газета "Коммерсант-Украина".

Експерти підтримують президентські зауваження. Перший заступник голови АП Ірина Акімова заявила, що зауваження  Януковича до проекту Податкового кодексу, надані ним після першого читання документа у Верховній Раді, уряд так і не врахував.

За її словами, було оприлюднено проект, в якому залишилися норми, що порушують "права і свободу платників", і немає податків, наявність яких в законодавстві "не викликає сумнівів".

Без врахування своїх зауважень, попереджає Акімова, президент не підпише кодекс.

Зокрема, Янукович незадоволений нормами про розширення повноважень Державної податкової адміністрації (ДПАУ), яка претендує на новий вид перевірки - контрольний виїзний аудит (крім документальної і камеральної).

Нагадаємо, в цьому випадку податківці зможуть щомісячно перевіряти підприємства без попередження. Крім того, залишилися норми про переривання перевірок та можливості їх відновлення, передачу ДПАУ повноважень контролювати трудове законодавство і права списувати кошти з рахунків платників.

Акімова також звернула увагу на наявність у проекті пільгових режимів оподаткування, відсутність механізму автоматичного відшкодування ПДВ та відповідальності держави перед платниками за несвоєчасне відшкодування його, а також податку на нерухомість.

Дискусійними, за словами Акімової, залишаються і податок на депозити, і диференційований підхід до оподаткування доходів фізосіб.

Читайте також:

Уряд відмовився вводити податки на розкіш та нерухомість

Симоненко назвав Податковий кодекс Тігіпка "тупим і бездарним"

Бродський пообіцяв, що новий Податковий кодекс мало кому сподобається

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: