Янукович не поверне RosUkrEnergo вилучений газ, бо не знає де він

Президент зазначив, що слідство має встановити, де знаходяться 11 млрд кубометрів газу, вилучені "Нафтогазом" у RosUkrEnergo.

Президент Віктор Янукович заявляє про необхідність провести розслідування в Україні перш, ніж виконувати рішення Стокгольмського арбітражного суду, за яким НАК "Нафтогаз України" має повернути RosUkrEnergo 11 млрд кубометрів газу.

Про це він сказав журналістам, відповідаючи на питання, чи буде Україна виконувати рішення міжнародного арбітражного суду Стокгольма.

"Україна передусім несе зобов'язання за всіма міжнародними угодами, які були підписані. Ми, безумовно, зобов'язані виконувати рішення європейських судів. Але, в першу чергу, ми повинні дати відповідь - а куди цей газ подівся, де він знаходиться", - сказав Янукович.

Він нагадав, що СБУ порушила кримінальну справу за фактом нанесення збитків державі у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражного суду за позовом компанії RosUkrEnergo.

Президент висловив надію, що слідство дасть відповідь на всі запитання вже найближчим часом. На думку Януковича, результати слідства важливі для країни.

"І тут йдеться про порушення закону. Тому відповідь ми повинні дати - хто в цьому винен, хто ухвалював рішення, чи відповідають вони українському законодавству чи ні? Це зловживання чи це ще гірше?", - підкреслив він.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітражний трибунал виніс рішення у тривалій суперечці між компанією RosUkrEnergo AG (Швейцарія), співласником якої є Дмитро Фірташ, і НАК "Нафтогаз України" відносно експропріації "Нафтогазом" у січні 2009 року 11 млрд кубометрів газу, що належав RosUkrEnergo

Рішення суду підтверджує, що спірний обсяг газу був вилучений "Нафтогазом" з порушенням умов контракту про зберігання газу з RosUkrEnergo, і що "Нафтогаз" зобов'язаний повернути RosUkrEnergo 11 млрд кубометрів газу, що знаходиться в підземних газових сховищах України, та додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

Читайте також:

"Нафтогаз України" не віддасть Фірташу відсуджений газ

Україна звинуватила "Газпром" в допомозі RosUkrEnergo

СБУ порушила справу за нанесення збитків державі через позов RosUkrEnergo

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: