Янукович обклав митом експорт зерна

Віктор Янукович підписав закон, за яким експорт зернових культур обкладається митом.

Президент Віктор Янукович підписав сьогодні закон, згідно з яким встановлюється експортне мито на зерно до 1 січня 2012 року.

Згідно із законом, експорт пшениці обкладуть митом на рівні 9%, але не менше 17 євро / тонна, ячмінь - 14%, але не менше 23 євро / тонна, кукурудзу - 12%, але не менше 20 євро / тонна.

Раніше міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк заявляв, що міністерство виступає проти експортного мита, бо тоді затрати будуть перекладені на сільгоспвиробника.

"Я не розумію таких дій: з однієї сторони, держава фінансово підтримує сільгоспвиробника, з другої, такими діями фактично вимиває ці кошти з сільгоспвиробника", - заявив він.

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович заявляв раніше, що ефективним механізмом на ринку експорту зерна може бути тільки введення мит.

Як повідомлялося, Запровадження мит на експорт зерна у розмірі 9-14% призведе до втрати аграріями України в 2011 році близько 6 млрд грн. Про це заявили Аграрний союз, Асоціація фермерів і приватних землевласників України, Українська аграрна конфедерація та Українська зернова асоціація.

Читайте також:

Рада ввела мито на експорт зернових

Україна та Росія обвалять світові ціни зерна на 15%

Українські аграрії втратять 6 мільярдів через мито на експорт зерна

Україна експортує половину врожаю зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: