Янукович передав до Ради свої зауваження до Податкового кодексу

Ключові поправки Януковича стосуються скорочення повноважень податкових органів, які просили спрощення перевірок юридичних і фізичних осіб, зокрема, за допомогою перевірки житла і опитувань.

Президент України Віктор Янукович передав у Верховну раду свої зауваження до Податкового кодексу, посилаючись на свої джерела пише видання "Коммерсант-Украина" в статті "Налоговый кодекс никак не поправится".

Ключові поправки Януковича стосуються скорочення повноважень податкових органів, які просили спрощення перевірок юридичних і фізичних осіб, зокрема, за допомогою перевірки житла і опитувань.

Запропоновано також відмовитися від контрольних перевірок - залишити тільки камеральні і документальні, а також скоротити терміни планової виїзної документальної перевірки з 30 до 20 днів (для малого бізнесу - з 20 до 10 днів), позаплановою - з 15 до 10 днів (з 10 до 5 днів), перевірки достовірності заявки на відшкодування ПДВ - з 60 до 40 днів. Президент хоче виключити і норму, що дозволяє податковим органам переривати аудиювання компаній.

Голова держави наполягає на стягненні донарахованих платежів і списанні коштів з рахунків підприємств тільки за рішенням судів. У процедурі відшкодування ПДВ запропоновано повернути пеню за затягування державою повернення податку, процедура виписки податкових накладних залишиться колишньою - без їх реєстрації в спеціальному реєстрі. В.Янукович погодився зі всіма запропонованими ставками податків, окрім збору за місце парковки транспортних засобів (пропонується збільшити з 0,03-0,06% до 0,03-0,15% від мінімальної зарплаты/кв. м).

Поріг доходів компаній, що знаходяться на єдиному податку, які до 2016 р. обкладатимуться по нульовій ставці, можуть збільшити з 100 тис. до 300 тис. грн. Наполягає адміністрація президента і на введенні податку на нерухомість - до 1 травня 2011 року Кабмін повинен розробити відповідний законопроект.

Нагадаємо, 5 липня нардеп від ПР Олена Бондаренко заявила, що Податковий кодекс не буде прийнятий до кінця поточної сесії.

Бондаренко повідомила, що в проект Податкового кодексу подано 5,357 тис. поправок.

Читайте також:

Податковий кодекс приймуть восени

Податковий кодекс на третину скоротить наклади газет і журналів

Азарову відправили поправки до проекту Податкового кодексу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: