Янукович планує відновити видобуток і експорт урану

Президент розповів про плани побудувати 50/50 з Росією завод по будівництву твелів, і експорту урану в Європу.

Україна планує відновити видобуток і експорт урану, заявив президент України Віктор Янукович на прес-конференції.

"У нас є плани відновити видобуток урану, у нас є намір будувати завод з виробництва твелів... Коли ми побудуємо цей завод 50 на 50 з Росією, ми повернемо собі 50% українського ринку, крім того, ми постачатимемо цей уран до Європи, теж 50 на 50", - сказав Янукович.

Президент повідомив також, що в даний час йдуть переговори про кредитування російською стороною устаткування, яке вона постачатиме для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС.

"Якщо вони постачатимуть своє устаткування, а це близько 60% всього устаткування, Росія їх кредитуватиме. І ми це рішення ухвалимо найближчим часом", - сказав він.

Нагадаємо, 12 квітня у США Янукович під час зустрічі з президентом США Бараком Обамою заявив, що Україна відмовиться від близько 90 кг збагаченого урану, якого достатньо для створення ядерної зброї.

У спільній заяві глав держав, яка була оприлюднена за результатами зустрічі, наголошується, що Обама позитивно оцінив рішення України позбутися усіх запасів високозбагаченого урану в обмін на необхідну технічну та фінансову допомогу у цьому питанні з боку Сполучених Штатів.

Читайте також:

Грищенко: Росія має повернути уран Україні

Тимошенко збирається заборонити вивозити з України збройовий уран

США нададуть Україні низькозбагачений уран 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: