Янукович пообіцяв не віддавати росіянам газову трубу

Президент заявив, що при створенні газотранспортного консорціуму з Росією контрольний пакет акцій повинен бути у власності України.

Українську газотранспорту систему потрібно модернізувати, а не поступатися контролем над нею Росії. Про це заявив президент Віктор Янукович в інтерв'ю трьом закордонним інформаційним агентствам напередодні саміту Україна-ЄС.

Янукович зазначив, що модернізація українських газопроводів є менш дорогою і більш ефективною альтернативою газопроводу "Південний потік".

Президент наполягає, що Київ є надійним партнером і не повинен бути виключений з енергетичних відносин. "Чому ви вирішили обійтися без нас, і нас ігнорувати?... Ми вважаємо, що партнери так не роблять, це неправильно", - заявив він іноземним журналістам.

При цьому Янукович підкреслив, що будь-яке можливе спільне підприємство за участю російських і європейських інвесторів не призведе до того, що Україна поступиться контролем над своїм трубопроводом.

За його словами, Росія висловила зацікавленість сприяти модернізації українських трубопроводів, проте наполягала на контролі над розподільною мережею.

"Коли ми говоримо про створення низки спільних підприємств, якщо вони знаходяться на українській території, без сумніву, контрольний пакет акцій повинен бути в нашій власності", - підкреслив Янукович.

Зазначимо, український уряд вважає можливим створення СП між НАК "Нафтогаз" України і "Газпромом" на базі запропонованих Росією родовищ і української ГТС. Ці родовища вкрай складні в розробці, і від видобутку в цих регіонах відмовилися навіть світові компанії. Але Україні важливіше отримати гарантії прокачування газу по своїй території і домогтися від Росії припинення будівництва конкуруючого газопроводу - Південний потік, пояснюють в Мінпаливенерго.

Читайте також:

Азаров: створювати "газове" СП з Росією ніхто не квапиться

Україна погодилася на російські умови при створенні нафтогазового СП

"Газпром" і "Нафтогаз" створять СП до кінця року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: