Янукович: російський газ має коштувати менше 200 доларів

Президент вкотре підкреслив, що газовий контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом" РФ "несправедливий та некоректний" по відношенню до України

Президент Віктор Янукович стверджує, що нинішня ціна російського газу для України мала б бути значно нижчою від існуючої. Про це глава держави розповів в інтерв’ю французькому виданню Le Monde.

Президент вкотре підкреслив, що газовий контракт між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" РФ "несправедливий та некоректний" по відношенню до України, а також підписаний з порушенням процедур.

"Це було особисте рішення Тимошенко, яке йшло врозріз з думкою її Кабінету міністрів. Її мотиви могли бути різними, у мене немає достатньої інформації, щоб про це судити. Але ціна за тисячу кубічних метрів надто висока, вона була встановлена на рівні 450 доларів, у той час як ціна тоді складала 179,50 долара. Сьогодні вона мала б бути нижче 200 доларів", - заявив Янукович.

Водночас, президент заперечив, що в України може виникнути конфлікт з Росією через можливий перегляд газових контрактів. "Це не конфлікт, а розбіжність, різниця у поглядах, про що ми сказали одразу після приходу до влади", - пояснив він.

Глава держави нагадав, що минулого року у Харкові була підписана угода з Росією, яка передбачає газову знижку на 100 доларів в обмін на продовження перебування російського флоту в Севастополі. "Ми шукаємо шляхи врегулювання проблеми вже впродовж року", - сказав президент.

Нагадаємо, ціна імпортного природного газу, що постачається російським "Газпромом" "Нафтогазу України" у другому кварталі збільшилася до 295,6 доларів за тисячу кубометрів. У третьому кварталі вона виросте до 350 дол. і в четвертому - 400 дол. за тисячу "кубів".

На чергових переговорах про умови постачань газу Росія запропонувала продавати Україні паливо за європейською ціною, але зі знижкою у 40%. Натомість "Газпром" вимагає створення СП з "Нафтогазом".

Читайте також:

У "Нафтогаза" відбирають газову трубу

Газ для України подешевшає на 40% в обмін на СП "Газпрому" і "Нафтогазу"

Росія не злякалася "газових" ультиматумів України

Україна платитиме за російський газ кредитом МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: