Янукович розповів Путіну, чим Україна готова поступитися в газовій галузі

Український президент назвав три можливих поступки росіянам, в разі права отримання на видобування на Уренгойському або Астраханському родовищах в РФ.

Україна конкретизувала пропозиції по обміну активами в газовій сфері з Росією, пише газета "Коммерсант-Украина" в статті "Украина и Россия пришли в обменный пункт".

У разі отримання права видобутку сировини на Уренгойському або Астраханському родовищах в РФ українська сторона готова піти на одну з трьох поступок : надати долю в активах по транспортуванню газу, відкрити доступ на внутрішній ринок або дати можливість добувати вуглеводні на Чорноморському шельфі. У "Газпромі" цю пропозицію назвали життєздатною.

Між тим, варто нагадати, що учора, 8 червня, президент України Віктор Янукович в ході зустрічі з прем'єр-міністром Російської Федерації Володимиром Путіним в Стамбулі запропонував створити спільне підприємство, яке управлятиме родовищами по видобутку газу в Росії і на українському Чорноморському шельфі.

"Ми готові обмінятися певними активами, щоб через кооперацію дістати доступ до видобутку нафти і газу в Росії", - сказав глава держави

За його словами, Україна хоче бачити РФ партнером по видобутку газу і нафти на шельфі Чорного моря.

При цьому директор департаменту нафтової, газової і нафтопереробної промисловості Мінпаливенерго Костянтин Бородін уточнив, що активи можуть бути об'єднані аналогічно схемі співпраці з німецькою Wintershall, яка обміняла 50% у своєму трейдері Wingas на 49% в російському "Ачимгазі", що добуває газ на ачимовських покладах Уренгойського родовища.

Читайте також:

Янукович закликав будувати через Україну нові газогони

Янукович зустрінется з Путіним у Стамбулі

Янукович запросив Росію видобувати газ в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: