Янукович схвалив урізання бюджетних витрат

Президент підписав закон, що передбачає скорочення дефіциту бюджету. Документи спрямовані на поліпшення відносин України та МВФ.

Президент Віктор Янукович підписав закон "Про внесення змін до законів України "Про державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", що передбачає зниження витрат і дефіциту держбюджету.

"Цей Закон сприятиме відновленню співпраці з Міжнародним валютним фондом та стабільності фінансової системи держави", - відзначили у прес-службі глави держави.

Нагадаємо, закон про внесення змін до держбюджету-2010 та до закону про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування Верховна рада ухвалила 8 липня. Його було розроблено з метою зменшення дефіциту бюджету та виконання вимог Меморандуму про економічну та фінансову політику між урядом та МВФ та з урахуванням того факту, що за результатами виконання державного бюджету за перше півріччя поточного року пропонується зменшити доходи бюджету на 14,4 мільярда гривень

Документом, зокрема, передбачено зменшити надходження податку на додану вартість на 10 мільярдів гривень, в тому числі ПДВ із ввезених в Україну товарів - 5,7 мільярда гривень. Крім того, скоротити інші надходження спеціального фонду, зокрема, податок на додану вартість - на 0,45 мільярда гривень і податок на прибуток - на 0,45 мільярда гривень, надходження від приватизації державного майна на 3,65 мільярда гривень (за 5 місяців надходження склали лише 177 мільйонів гривень, або 1,8% річної суми).

Окрім того, заплановано скоротити видатки державного бюджету у порівнянні із прийнятим 27 квітня 2010 року державним бюджетом України майже на 18,35 мільярда гривень, у тому числі: 8,75 мільярда гривень - видатки за рахунок Стабілізаційного фонду (галузеві та регіональні, в тому числі інвестиційні програми); 3 мільярди гривень - трансферти на покриття дефіциту Пенсійного фонду; 2 мільярди гривень - видатки спеціального фонду Міністерства оборони (за рахунок надходжень від реалізації надлишкового озброєння); 1,8 мільярда гривень - видатки на утримання та ремонт доріг загального користування; 1 мільярда гривень - капітальні видатки бюджетних установ; 0,9 мільярда гривень - видатки на погашення простроченої заборгованості з електроенергії видобувних підприємств; 0,5 мільярда гривень - додаткові дотації з державного бюджету місцевим бюджетам; 0,05 мільярда гривень - економія видатків на проведення виборів президента України; 1,35 мільярда гривень - зменшення дотації на одну корову, наявну на 1 січня 2010 року.

В результаті ухвалення документ бюджетний дефіцит має знизитися до 4,99% валового внутрішнього продукту з 5,3%.

Читайте також:

Янукович підписав відмову України від НАТО

Рада скоротила дефіцит бюджету-2010

Янукович видав указ на 10 мільярдів гривень, що не заплановано бюджетом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: