Янукович: українська труба стане альтернативою "Південному потоку"

Україна пропонує модернізацію своєї газотранспортної системи як альтернативу будівництву газогону по дну Чорного моря.

Президент Віктор Янукович заявив, що Україна пропонує модернізацію своєї газотранспортної системи як альтернативу будівництву "Південного потоку".

"І ми це (модернізацію ГТС) пропонуємо як альтернативу "Південному потоку", тому що "Північний потік" вже не зупинити, він будується", - сказав Янукович.

За його словами, модернізація ГТС включає три етапи: будівництво газогону "Богородчани - Ужгород", установка нового обладнання і будівництво нової труби поряд з вже існуючою.

Янукович зазначив, що газогін "Богородчани - Ужгород" дозволить збільшити прокачування газу на 10 млрд куб. м, а установка нового обладнання - на 20-25 млрд куб. м. Наразі, за його даними, ГТС здатна прокачувати близько 120 млрд куб. м природного газу.

Раніше міністр енергетики РФ Сергій Шматко повідомив, що Україна і Росія прискорять роботу із створення консорціуму для модернізації української газотранспортної системи.

Нагадаємо, напередодні пройшла зустріч президентів Віктора Януковича та Дмитра Мєдвєдєва, які домовилися про зниження вартості російського газу для України на 30%. Натомість керманичі держав висловили готовність підписати угоду про продовження терміну базування у Криму Чорноморського флоту РФ ще на 25 років.

"Південний потік" має пройти з Росії в Болгарію по дну Чорного моря (900 кілометрів). Потім маршрут запланованої труби роздвоюється: через Грецію по дну Адріатики на південь Італії і через Сербію і Угорщину до Австрії.

Читайте також:

Україна і Росія активізують роботу над консорціумом по ГТС

Янукович і Мєдвєдєв підписали газовий контракт з 30-відсотковою знижкою

У Німеччині запевняють, що обхідні труби Росії не загрожують Україні

"Газпром" запропонував розширити газотранспортну систему України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: