Янукович відмовився від злиття "Нафтогазу" і "Газпрому"

Янукович поставив хрест на злитті "Нафтогазу" і "Газпрому". Якщо Україна продасть частину своїх енергетичних ресурсів, то це буде зроблено прозоро на ринкових умовах.

Президент Віктор Янукович виключив потенційне злиття НАК "Нафтогаз Україна" і ВАТ "Газпром", запропоноване прем'єр-міністром Російської Федерації Володимиром Путіним.

"Якщо Україна продасть частину своїх енергетичних ресурсів, то це буде зроблено прозоро на ринкових умовах. Такі великі підприємства, як енергетичні компанії, будуть проходити реєстрацію на первинне публічне розміщення акцій в найближчому майбутньому", - додав він.

Президент також підкреслив, що Україна хоче знизити ціну на експортований з Росії газ майже на 20% - до 240 дол. за 1 тис. куб. м.

Як повідомлялося, Янукович планує зустрітися з російським колегою Дмитром Мєдвєдєвим наприкінці червня, щоб обговорити перегляд нині чинного контракту на постачання російського газу, який український президент вважає дискримінаційним.

Нагадаємо, що ціна імпортного природного газу, що постачається російським "Газпромом" "Нафтогазу України" у другому кварталі збільшилася до 295,6 доларів за тисячу кубометрів. У третьому кварталі вона виросте до 350 дол. і в четвертому - 400 дол. за тисячу "кубів".

Прем'єр Микола Азаров переконаний, що справедлива ціна на російський газ для України повинна становити близько 200 доларів.

Нагадаємо, що Україна і Росія вже провели перший раунд газових переговорів, але він закінчився фактично нічим. Сторони переговорного процесу лише задекларували своє бажання подальшої співпраці та домовились про наступну зустріч.

Читайте також:

Росія не збирається переглядати газові контракти з Україною

Україна купуватиме російський газ за рекордними цінами

Бойко розповів, коли з Росією будуть підписані компромісні газові контракти

Опалення в Україні подорожчає в 3 рази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: