Янукович вилаяв Азарова за столичний бюджет

Янукович доручив Азарову повернути столиці 100% податку на доходи фізосіб. Азаров в свою чергу заклав у держбюджет лише 50% податку на доходи фізосіб, що сплачується в Києві.

Президент Віктор Янукович доручив Кабміну повернути столиці 100% податку на доходи фізосіб.

Підписавши держбюджет, який враховує пропозицію уряду про вилучення в загальний фонд 50% податку на доходи фізосіб, що сплачується в Києві, президент доручив прем'єру Миколі Азарову в майбутньому виправити цю "помилку".

На початку грудня цього року Янукович вже припиняв спробу уряду поповнити держбюджет за рахунок столичного бюджету. Тоді він наклав вето на Податковий кодекс, відзначивши, що введення для Києва такого вилучення є необґрунтованим і не відповідає встановленим Бюджетним кодексом принципам справедливості і неупередженості, єдності бюджетної системи України. Президент також відзначав, що столичний статус Києва накладає додаткові зобов'язання, тоді як пропозиція уряду підриває фінансову основу місцевого самоврядування в місті.

Разом з тим, Кабмін повторно подав цю пропозицію в проекті держбюджету-2011. Саме вона викликала найбільші протести опозиції в ході розгляду закону, проте все ж таки було прийнято більшістю народних депутатів.

Раніше голова Верховної ради Володимир Литвин повідомляв про домовленість повернутися до цієї поправки за підсумками першого кварталу 2011 року.

"Проблема існує, давайте до неї повернемося через три місяці. За інформацією уряду, є така злагоджена позиція з керівництвом Києва. Президент також переймався цією проблемою", - заявляв він.

За оцінками секретаря Київради Олеся Довгого, загальна сума вилучень з бюджету столиці до держбюджету повинна скласти 8250 млн грн.

"Ми в кращому випадку зможемо профінансувати лише захищені статті (міськбюджету - ред.), у міста немає коштів на виплати в повному обсязі тих обов'язкових соцвиплат, на які ми розраховували", - зазначав у зв'язку з цим Довгий.

Згідно з даними КМДА, на податок на доходи фізосіб припадає 70-80% всіх надходжень до міського бюджету.

У той же час за оцінками самого Кабміну, вилучення складе 6770 млн грн.

Цікаво і те, що у вівторок, 28 грудня, Київрада прийняла до розгляду проект міського бюджету, у видатковій частині якого вилучення до державного бюджету заплановано в сумі 1472 млн грн.

28 грудня Віктор Януковчи підписав Державний бюджет на 2011 рік.

Читайте також:

Рада ухвалила проект держбюджету на 2011 рік

На санаторії для чиновників виділять 131 мільйон

Держбюджет на 2011 рік фінансуватиме неіснуючі органи влади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: