Янукович вимагає переписати Бюджетний кодекс

Президент не хоче розширювати повноваження Кабміну і парламентських комітетів при формуванні бюджетної політики.

Президент Віктор Янукович незадоволений урядовим варіантом Бюджетного кодексу і вимагає у Верховної ради внести до нього зміни. У президента є дев'ять ключових зауважень.

Янукович зокрема запропонував Верховній раді не розширювати повноваження Кабінету міністрів і парламентських комітетів при формуванні бюджетної політики і зберегти часткову самостійність місцевої влади в бюджетній сфері.

Як повідомляє видання "Коммерсант-Украина" у статті "Президент сделал кодексу замечания", президент запропонував поправки до Бюджетного кодексу, без урахування яких документ не буде підписаний главою держави. Верховна рада прийняла нову редакцію Бюджетного кодексу в першому читанні 17 червня, після чого почала її доопрацювання. У Кабміні розраховують, що прибутки місцевих бюджетів у 2011 році будуть збільшені більш ніж на 12 млрд грн.

Зазначимо, що президент не виступає проти розширення прибуткової бази місцевих бюджетів, а вказує на невідповідність Конституції низки запропонованих урядом норм.

У президента є дев'ять ключових зауважень. Передусім, Янукович звертає увагу на те, що уряд намагається стати домінуючим органом влади і посилити свій вплив на місцеву владу. "Низкою положень проекту кодексу вводиться механізм, згідно з яким програма діяльності Кабміну стає обов'язковою не лише для органів виконавчої влади, але і для інших органів, причетних до бюджетного процесу", - говориться у поправках президента.

Так, ст. 21 проекту передбачає, що головні розпорядники бюджетних коштів і місцеві органи влади формують прогнози своїх бюджетів відповідно до програми. Також президент не згоден з тим, що повноваження парламентських комітетів можуть бути збільшені, а Рахункова палата почне звітувати перед Кабміном про роботу по контролю за прибутками і витратами держбюджету.

Янукович виступив проти спроб обмежити його право вето і вплив Радбезу на фінансування сфери національної безпеки і оборони; вимагає скасування норм про те, що закон про держбюджет набуває чинності з 1 січня, а Кабмін уповноважений вирішувати питання вступу в міжнародні організації і приєднання до міжнародних договорів. Він також просить погодити Бюджетний і Податковий кодекси в частині визначення прибутків державного і місцевих бюджетів.

Першому заступникові глави адміністрації президента Ірині Акімової доручено "невідкладно визначитися з необхідністю внесення поправок" і разом з представником президента в парламенті Юрієм Мірошниченком "забезпечити контроль за їх проходженням".

За словами члена комітету Ради з питань бюджету Павла Жебрівського ("Наша Україна - Народна самооборона"), минулого тижня комітет обговорив на своєму засіданні більше 700 поправок депутатів, щоб на одному з пленарних засідань у період з 6 по 9 липня затвердити кодекс у другому читанні. Але тепер комітет повинен зібратися для обговорення вже президентських зауважень, упевнений депутат. "Кодекс, прийнятий в першому читанні, фактично передає усі повноваження Мінфіну. Кабмін хоче отримати підрихтований під свої примхи документ, тому у нас замість парламентсько-президентської республіки вийде кабмінівська", - говорить Жебрівський.

Як відомо, прем'єр-міністр Микола Азаров стверджує, що нова редакція Бюджетного кодексу передбачає серйозну децентралізацію управління державними фінансами. Зокрема, новий Бюджетний кодекс передбачає передачу 8 загальнодержавних податкових норм на місцевий рівень, і право розпорядження на місцях 25% від зібраного податку на прибуток. Крім того, за словами прем’єра, нова редакція документа передбачає значне скорочення кількості місцевих та державних податків, а також спрощення процедури їх адміністрування.

Нагадаємо, президент також вимагає переписати запропонований урядом проект Податкового кодексу. В адміністрації президента наголосили, що проект Податкового кодексу має багато недоробок, пов'язаних з посиленням адміністративного тиску на бізнес, посиленням можливості корупційних проявів, відсутністю прозорості у відносинах між податковими органами і платниками.

Читайте також:

Регіони обіцяють не заглядати в кишені 

До Податкового кодексу надійшло 1600 поправок

Уряд пообіцяв місцевим бюджетам більше грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: